Erdvės papildymo spalvomis ABC

Interjeras · 1. Liepa 2022

Spalvų gausa traukia akį, keičia nuotaiką ir pabrėžia tam tikras detales bet kurioje erdvėje. Nepaisant to, ar mes visi šiek tiek nebijome ryškių atspalvių rinkdamiesi savo namų interjero spalvų dizainą? Laimei, norime jums pasakyti, kad išmokti derinti spalvas interjero dizaine, kad išvaizda atrodytų subalansuota, yra gana paprasta.

Atskleisime visas paslaptis, kaip papuošti erdves spalvomis – nuo tinkamo interjero spalvų derinio pasirinkimo iki idėjų, kaip panaudoti spalvų gamą, kuriant interjerą. Nors reikia laikytis svarbių taisyklių, vienas smagiausių aspektų dekoravime yra žaidimas su spalvomis. Leiskite mums pradėti nuo erdvės papildymo spalvomis ABC, kad sukurtume nuoseklią, tačiau gyvą erdvę, atspindinčią jūsų individualumą.

 

diddyeltouny (Instagram)

 

_instarior (Instagram)



Interjero dizaino spalvų taisyklės: ar man reikalinga viso namo spalvų schema?


Atsakymas į šį klausimą yra taip ir ne, priklausomai nuo to, kaip įsivaizduojate savo erdvę. Pateikdami pagrindines interjero dizaino spalvų derinimo taisykles, norime paskatinti jus pasitelkti ir savo kūrybiškumą bei stiliaus jausmą. Peržvelgsime tris svarbiausias taisykles, kurias reikia atsiminti mokantis, kaip derintis spalvas interjero dizaine.


Complementary scheme

1. Papildoma spalvų schema


Papildomą spalvų schemą sudaro du vienas kitam priešingi spalvų gamos atspalviai. Pradžiai yra trys tradiciniai spalvų deriniai: raudona ir žalia, geltona ir violetinė arba oranžinė ir mėlyna. Šie spalvų deriniai skirti naudoti kaip akcentinius atspalvius, todėl, norėdami subalansuoti erdvę, galite pridėti neutralių spalvų.


 

inma_deconordic (Instagram)


2. 60-30-10 spalvų taisyklė


Pagal šią taisyklę dominuojanti spalva turėtų užimti 60% erdvės, antrinė spalva - 30%, o akcentinė spalva - 10%. Gana matematikos; štai, kaip taikyti šią taisyklę:

  • 60% atspindi bendrą kambario spalvą – foną. Tai spalva, kurią naudosite daugumai sienų, taip pat pagrindinių baldų, tokių kaip sofa, ir didesnių dekoracijų, tokių kaip kilimėlis.

  • 30 % yra jūsų antrinė spalva, kuri suteikia gylio ir leidžia išsiskirti pagrindiniam atspalviui. Rekomenduojame šią spalvą naudoti ne tokiems savaime suprantamiems baldams kaip kėdės ir šoniniai staliukai, bet ir užuolaidos.

  • Likę 10% yra jūsų akcento spalva. Pasirinkti šį toną yra smagiausia, nes galite įtraukti išskirtines spalvas, kad erdvė būtų išskirtinė. Lengvai pritaikykite šias akcentines spalvas pagalvėlėse, pleduose ir kituose dekoratyviniuose daiktuose. Be to, galėsite lanksčiai pertvarkyti arba pakeisti šiuos elementus, kad norėdami atgaivinti dizainą.


 

raumhoch2 (Instagram)

 

zen_colors_home (Instagram)


3. Šaltų ir šiltų spalvų derinimas


Šiltos spalvos apima raudoną, oranžinę, geltoną ir neutralias spalvas, nes jos suteikia šilumos ir ryškumo. Jei norite, kad jūsų svetainės (ir virtuvės) spalvos spindėtų, bet taip pat išlaikytų jaukumą interjere, tai puikus pasirinkimas.

Mėlyna, žalia, pilka ir violetinė, kita vertus, yra šaltos spalvos, kurios yra subtilesnės, tačiau erdvėje sukuria ramybę. Todėl rekomenduojame jas naudoti savo miegamojo ar vonios kambario interjere.

 

linterieuradvies (Instagram)


Kaip papuošti savo namus, pasitelkiant interjero spalvų schemas


Kai kurios iš svarbiausių namų interjero spalvų derinimo taisyklių yra išvardytos aukščiau. Tačiau manome, kad taisyklių galima ir nesilaikyti (kartais), ypač kai kalbama apie spalvų derinimą interjero dizaine. Mokydamiesi derinti spalvas interjere, galite pasirinkti kelis būdus:

  • Galite pasirinkti spalvų schemą ir jos laikytis visuose namuose, pakeičiant tik akcentą ir žaidžiant su skirtingais tos pačios spalvų grupės tonais. Pavyzdžiui, šaltesni atspalviai tinka ramiam miegamajam ir skaitymo kampeliui, o šiltesni – gyvybingoje virtuvėje ar pramogų erdvėje. Remiantis spalvų psichologija, šalti atspalviai mus ramina, padeda išvengti streso ir pailsėti. Kita vertus, šiltos spalvos suteikia energijos, todėl jaučiamės optimistiški ir gyvybingi.

  • Taip pat raginame pasinaudoti nuostabiais neutraliais atspalviais. Pasitelkiant spalvas jūsų namų interjere, juoda spalva suteikia šiek tiek (ar daugiau) dramatiškumo bet kuriam kampeliui ir išryškina pagrindinius dekoro elementus. Balta spalva visada atnaujins erdvę ir baldus, suteikdama jiems šiuolaikiškesnę atmosferą. Pilka ir smėlio spalvos gali būti naudojamos norint sukurti tarsi tuščią drobę jūsų dekorui arba sušvelninti ryškias detales.

  • Galite pasirinkti „Pantone 2022“ metų spalvą, gražią „Very Peri“, kad sukurtumėte šiuolaikišką erdvę. Drąsi ir kūrybinga mėlyna su violetiniais atspalviais įkvepia ir ramina, o jos dinamiškas derinimas prideda gylio. Jei „Very Peri“ akcentinė siena jums atrodo per ryšku, siūlome mažomis detalėmis ją įtraukti į jūsų dekorą.

 

kleurhumeur (Instagram)


♥ Profesionalo patarimas: paprasčiausias būdas tai padaryti pasitelkiant knygas, prisiminimus ir šeimos nuotraukas kad kambarys prisipildytų spalvomis. Augalai ir šviežios gėlės taip pat yra būtini svetingam ir ryškiam interjerui.