Kaip išsirinkti tobulas valgomojo kėdes

Svarbus kiekvienas tavo namų kampelis. Tavo namai yra išraiška to, kas esi, ir turėtų užtikrinti didžiausią jaukumą bei komfortą.

Tavo valgomojo zona yra ypač svarbi, o valgomojo kėdės taip pat ne išimtis. Čia su artimaisiais valgai, rengi vakarienes ar tingius savaitgalio pusryčius. Taigi, valgomojo kėdės turėtų būti patogios ir stilingos. Atsižvelgdami į tai, šiame pirkimo vadove pateiksime būtinus patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamas valgomojo kėdes.

 

Nebijok maišyti ir derinti

Paprasčiausias būdas įsirengti valgomojo zoną – įsigyti valgomojo baldų komplektą. Šis sprendimas ne tik išspręs visas problemas, bet ir visų pirma atsakys į klausimą „kaip derinti valgomojo stalą ir kėdes“. Tavo pietų stalas nebūtinai turi derėti prie tavo kėdžių. Priešingai, įsigydamas kėdes atskirai, gali savo valgomojo dizainui suteikti unikalumo. Nedvejok ir žaisk su skirtingomis, tavo pietų stalui pritaikytomis kėdėmis.

Bet ar visos valgomojo kėdės turėtų derėti? Vienintelė taisyklė, kurios reikia laikytis, norint išlaikyti valgomojo dekore pusiausvyrą, yra bendro elemento, vienijančio išvaizdą, išlaikymas. Gali rinktis itin patogias valgomojo kėdes su porankiais ir jas derinti su suolais, taburetėmis ar šoninėmis kėdėmis. Be to, tavo kėdės neturi būti komplekto dalis. Medinių arba kėdžių iš ratano deriniai su paminkštintomis kėdėmis gali suteikti valgomojo zonai jaukumo.

Pasirink tinkamus valgomojo kėdžių matmenis

Kalbant apie stilių, išnaudok savo kūrybiškumą bei unikalią asmenybę ir sukurk tobulą valgomojo zoną. Tačiau, prieš perkant valgomojo kėdes pirmiausiai reikia atsižvelgti į patogumą. Standartiniai valgomojo kėdžių matmenys turėtų tikti įprasto dydžio stalams. Valgomojo kėdės sėdynės aukštis turėtų būti apie 45 cm, o standartinis stalo aukštis siekti 76–77 cm. Jei turi nestandartinį stalą ar kėdes, nepamiršk užtikrinti, kad tarp sėdimosios kėdės dalies ir stalviršio liktų 30 cm atstumas. Taip liks daugiau vietos keliams.

Kitas svarbus aspektas, kurio reikia nepamiršti, – porankių aukštis. Valgomojo kėdės su porankiais turi atitikti standartus, – nuo porankių iki stalviršio turi būti 18 cm atstumas. Kadangi šios kėdės yra žymiai didesnės, jos turėtų būti pritaikytos statyti po stalu. Taip erdvė bus išnaudota efektyviau.

Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, – kėdės plotis. Standartiškai jis turi būti nuo 45 iki 50 cm. Norint tinkamai įvertinti, kiek kėdžių gali tilpti prie stalo, tarp jų turi likti iki 15 cm vietos alkūnei. Tokiu būdu, visi galės prie stalo patogiai atsisėsti, o valgomasis atrodys ne tik jaukiai, bet ir erdviai. Akivaizdu, kad užpildant ribotą erdvę, problema gali būti išspręsta pastačius kelias taburetes ar suoliuką. Dar vienas privalumas yra nesibaigiančios stiliaus galimybės, jas maišant ir derinant.

 

Mes visi mėgstame išvaizdžias kėdes

Dabar pereikime prie smagiosios dalies: tobulų valgomojo kėdžių pasirinkimas pagal įvaizdį. Dėl didelio pasirinkimo, tinkamų kėdžių paieška gali būti sudėtinga. Nesijaudink, tiesiog suskirstyk viską:

  • Medžiaga, naudojama valgomojo kėdėms
  • Kėdžių spalva, tinkanti dekorui
  • Stilius, atitinkantis tavo skonį

Valgomojo kėdės yra sukurtos iš įvairių medžiagų. Populiariausios yra pagamintos iš medienos, metalo arba apmuštos audiniu. Medinės valgomojo kėdės yra patogios ir ilgaamžės, jos dera ne tik klasikiniame dizaine, tačiau puikiai tinka ir modernioje aplinkoje. Geriausia savybė – stalui suteikiamas jaukumas.

Metalines kėdes galima derinti su keliais stiliais: nuo pramoninio iki prancūzų įkvėptos romantiškos atmosferos. Jos yra nesenstančios ir labai lengvai valomos, todėl kartais gali būti naudojamos ir lauke.

Kaip ir tikėtasi, paminkštintos valgomojo kėdės yra patogumo standartas. Kadangi yra daugybė skirtingų apmušalų, kėdės gali būti pritaikomos kiekvienam įmanomam valgomojo dizainui.

Kalbant apie spalvas, žaisk su skirtingais audiniais ir medžiagomis, bei nuspręsk, kurie modeliai tinka tavo norimam dekorui. Visada gali pasirinkti neutralias spalvas ir pridėti keletą ryškių atspalvių ar raštų.

Kaip minėta anksčiau, tavo valgomojo kėdės neturi derėti. Rekomenduojame įvertinti bendrą valgomojo zonos atmosferą ir pabandyti sumaišyti keletą skirtingų kėdžių. Jei nori pasisemti daugiau įkvėpimo, žvilgtelėk į mūsų mėgstamiausias valgomojo kėdes.