Kaip išsirinkti tinkamą vonios praustuvą
Pasirinktas vonios praustuvas padarys didelę įtaką tavo vonios kambario išvaizdai. Tačiau kadangi vonios kambarys yra funkcionali erdvė, svarbu yra ne tik estetika. Jei turi didelę šeimą, vonios praustuvas kasdien bus naudojamas daugybę kartų. Svarbiausia, kad idealus praustuvas būtų patogus naudoti.
Tačiau išsirinkti tinkamą praustuvą vonios kambariui nėra lengva. Rinkoje galima rasti platų vonios praustuvų asortimentą ir daugybę dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti – nuo skirtingų medžiagų ir formų iki stilių. Skirk laiko ir išsirink tau tinkantį vonios praustuvą. Tavo vonios kambario dydis taip pat turės įtakos praustuvo pasirinkimui.
Nesvarbu, ar statai naujus namus, ar pertvarkai vonios kambarį, šis paprastas vadovas padės išsirinkti tinkamą vonios praustuvą. Taigi, skaityk toliau!
Iš kokių tipų vonios praustuvų galima rinktis?
Egzistuoja keletas skirtingų voniospraustuvų tipų, atsižvelgiant į montavimo galimybes, formą ir pan. Čia pateikiami rinkoje dažniausiai pasitaikantys vonios praustuvų tipai.
Nuleidžiami vonios praustuvai
Taip pat žinomos kaip ant paviršių tvirtinamos kriauklės, jos yra vienos iš labiausiai paplitusių vonios praustuvų. Kaip rodo pavadinimas, šios kriauklės yra skirtos montuoti stalviršio išpjovoje, o apvadas remiasi į stalviršio paviršių. Apvadas pritvirtinamas prie stalviršio silikonu arba tvirtinimo spaustukais. Tačiau montuojant praustuvą reikia būti atsargiems, nes tarp stalviršio ir apvado esančiame tarpe gali kauptis nešvarumai ir tapti pelėsio prieglobsčiu.
Įleidžiami vonios praustuvai
Šie praustuvai yra montuojami po stalviršio paviršiumi, todėl jas galima lengvai nuleisti po stalviršiu. Jos taip pat leidžia nesunkiai išvalyti stalviršį. Vandentiekis taip pat yra paslėptas už praustuvo. Tačiau šis montavimo būdas palieka atvirą stalviršio kraštą, todėl įsitikink, kad tavo stalviršis yra atsparus vandeniui. Kadangi išpjova ant stalviršio turi būti tiksli, po apačia sumontuotą praustuvą pakeisti gali būti sunkiau nei kitų tipų prautuvus. Taigi, ieškant praustuvo pakeitimui, įsitikink, kad žinai tikslius išpjovos išmatavimus ir peržiūrėk gamintojo pateiktą montavimo specifikaciją. Šie praustuvai puikiai tinka judriam šeimos vonios kambariui.
Vonios praustuvai su pjedestalu
Tradiciniai, taupantys erdvę ir stilingi vonios kambario praustuvai yra klasikinis pasirinkimas ir tikriausiai tai, ką atpažįsta dauguma žmonių. Pagrindinis vonios kambario praustuvų su pjedestalu privalumas yra tas, kad jos paslepia santechniką, todėl apdaila išlieka švari. Kadangi praustuvas yra pritvirtinamas prie sienos laikikliu, pjedestalas neatlaiko praustuvo svorio. Pagrindinis šių praustuvų trūkumas yra tai, kad jie nesuteikia vietos aplink kriauklę tualeto reikmenų laikymui. Kadangi po praustuvu nėra spintelės, vonios kambaryje žymiai sumažėja vietos daiktams laikyti.
Prie sienos tvirtinami vonios praustuvai
Šie vonios praustuvai kabo ant sienos, todėl yra puikus pasirinkimas vonios kambariui, kuriame nėra daug erdvės. Jų nereikia įmontuoti stalviršyje ar ant jo. Jie atrodo įprastai ir suteikia vonios kambariui minimalistinį pojūtį. Vamzdžiai dažnai yra paliekami matomi, bet taip pat jie gali būti paslėpti už sienos. Tačiau ant sienos montuojami vonios praustuvai nesuteikia vietos daiktų laikymui ir jų negalima įleisti, nes jose nėra stalviršio.
Dubens formos vonios praustuvai
Tai dubens formos praustuvas arba virš stalviršio montuojamas praustuvas, nors yra variantų, kurie iš dalies yra montuojami žemiau stalviršio. Šis vonios praustuvas atrodo kaip atskiras dubuo, kurį galima lengvai paimti ir perkelti. Įtraukus į vonios kambarį dubens formos praustuvų, gali sukurti šiuolaikišką ir prabangų įvaidį. Svarbiausia, kad jie puikiai dera skirtingų stilių vonios kambariuose. Skirtingai nei vonios praustuvai, kurie įrengiami po stalviršiu, dubens formos praustuvai reikalauja dėmesio ir gali būti naudojami kaip vonios kambario interjero detalė. Pagrindinis jų trūkumas, kad reikia juos valyti aplink praustuvo išorines sieneles. Dubens formos praustuvai geriausiai tinka dideliems vonios kambariams.
Kokią medžiagą rinktis vonios praustuvui?
Vonios praustuvai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų. Pasirinkta medžiaga lems vonios praustuvo vizualinį įvaizdį ir ilgaamžiškumą. Būtent dėl šios priežasties, medžiagų pasirinkimas yra vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis vonios praustuvą. Žemiau apžvelgiame įvairias medžiagas, kurias galima rinktis įsigyjant vonios praustuvą.
Keramika
Klasikinis pasirinkimas yra keraminiai vonios praustuvai, kurie žinomi dėl savo ilgalaikio spindesio. Jų spalva išlieka nepakitusi net valant tokiais produktais kaip baliklis. Dauguma šių praustuvų yra perdirbami, todėl jie yra geras pasirinkimas aplinką tausojantiems žmonėms. Jei ieškai kažko paprasto, rinkis keraminį vonios praustuvą. Jų nėra skirtingų spalvų, tačiau galima rasti variantų su dekoratyviniais motyvais ar net matine apdaila. Tačiau tai trapi medžiaga, todėl su ja elkis atsargiai.
Akmuo
Akmeniniai vonios praustuvai yra pagaminti iš tokių medžiagų kaip granitas, smiltainis, travertinas ar marmuras. Vonios praustuvai iš akmens paprastai yra sunkesni. Įvairių tipų akmenys turi unikalių bruožų, įskaitant spalvų skirtumus bei mineralų raštus. Kai kurie akmenys yra suformuoti ir poliruoti, o kiti paliekami neapdirbti, kad vonios kambaryje būtų sukurtas dramatiškas kontrastas. Tačiau akmeniniai vonios praustuvai reikalauja daugiau priežiūros dėl akmens poringumo. Saugok praustuvą nuo galimų dėmių, pavyzdžiui, rūdžių, kurias gali sukelti metalo palikimas ant kriauklės paviršiaus.
Mediena
Medžio masyvas yra tankus ir kietas, todėl tai viena geriausių medžiagų vonios praustuvams. Tačiau ne iš visų rūšių medienos galima gaminti praustuvus. Tikmedis – viena universaliausių medienos rūšių, vertinama dėl tvirtumo ir natūralaus grožio, dažnai naudojama vonios praustuvams gaminti. Joje yra daug aliejaus, todėl yra atspari drėgmei. Ji taip pat atspari įtrūkimams, deformacijai ir netampa trapi. Vonios praustuvai iš tikmedžio – puikus pasirinkimas tiems, kurie nori savo vonios kambarį papildyti natūralia ar netikėta medžiaga. Tačiau mediena reikalauja reguliarios priežiūros ir laikui bėgant gali turėti funkcinių ir estetinių problemų.
Stiklas
Stiklas gali atrodyti labai trapia medžiaga, tačiau, iš tikrųjų, pasižymi stiprumu. Šie vonios praustuvai dažnai yra pagaminti iš grūdinto stiklo, tad be jokių problemų atlaiko intensyvų naudojimą. Be to, jei jis sudužtų, suskiltų į mažus stiklo fragmentus, o ne į dideles, aštrias šukes, kurios gali sužaloti. Tačiau patartina nedėti ant jų sunkių daiktų ir nenaudoti aštrių daiktų, kurie galėtų jas subraižyti. Be to, stiklas reikalauja kruopštaus valymo, ypač jei vanduo yra kietas.
Koks vonios kambario praustuvo dydis yra geriausias?
Praustuvų dydžiai skiriasi priklausomai nuo jų formos, tačiau paprastai jie patenka į konkretų kiekvieno dizaino diapazoną. Nors vonios praustuvo pasirinkimas pagal išvaizdą gali atrodyti viliojantis, taip pat svarbu numatyti, ar praustuvas tilps į esamą vietą, ar praustuvui reikės aukštesnio ar trumpesnio maišytuvo. Žemiau apžvelgiame standartinius praustuvų dydžius, tačiau kuriant vonios kambarį galima pasirinkti bet kokį dydį.
Labiausiai paplitęs vonios kambarys
Standartinis praustuvo dydis daugiausia priklausys nuo vonios kambario dydžio ir individualių pageidavimų. Dažniausios praustuvų konfigūracijos yra ovalo arba apvalių formų, taip pat stačiakampio arba kvadrato formų. Apvalių formų praustuvai dažniausiai būna mažesni ir gilesni, o stačiakampiai – platesni ir negilūs.
Standartiniai apvalių vonios praustuvų dydžiai – Apvalių praustuvų vidutinis skersmuo siekia 41–51 cm, o gylis – 13–20 cm.
Standartinių stačiakampio formos vonios praustuvų dydžiai – stačiakampių praustuvų plotis 48 – 61 cm, ilgis 41 – 58 cm, gylis 13 – 20 cm.
Mažesni vonios praustuvai yra labiau paplitę tarp pirkėjų, nes gali tilpti beveik bet kurioje erdvėje, o tai patogu, kai turi kompaktišką vonios kambarį. Daugelis mažų praustuvų yra apvalių formų, bet tinkamo gylio, kuris paprastai siekia apie 15–18 cm. Taip pat galima rasti didesnį vonios praustuvą – 86 cm ilgio, 56 cm pločio ir 30 cm gylio. Paprastai mažesnių praustuvų plotis yra 38 cm, ilgis 23 cm ir gylis 14,6 cm.
Didesnių vonios praustuvų, kurie dažnai naudojami drabužiams ir plaukams plauti, vidutiniai išmatavimai siekia 86 cm ilgio, 56 cm pločio ir 30 cm gylio. Taip pat galima rasti 183 cm pločio ir 61 cm ilgio praustuvų, kurių gylis yra toks pat. Taigi, perkant vonios praustuvus visada svarbu atsižvelgti į išmatavimus.
Priežiūros patarimai vonios praustuvams
Labai svarbu, kad vonios praustuvas išliktų švarus, puikios būklės daugelį metų. Štai keletas praustuvo priežiūros patarimų.
-
Prieš padengiant valikliu, nuplauk jį
Pirmiausia, praskalauk praustuvą šiltu vandeniu ir padenk abrazyviniu valikliu. Naudok valymo šluostę arba kempinę, kad pašalintum nešvarumus, susikaupusius ant praustuvo.
-
Atsikratyk įsisenėjusių dėmių
Išplovus vonios kambario praustuvą, surask sunkiai įveikiamas dėmes. Aplink maišytuvą gali rasti kalkių dėmių ir net rūdžių. Šioms dėmėms gali prireikti stipresnio valiklio, tačiau jos turėtų nusivalyti, jei laikysiesi toliau pateiktų nurodymų.
-
Naudok vandenilio peroksido mišinį
Vandenilio peroksido mišinys yra veiksmingas šalinant kalkių dėmes. Į praustuvą sudėk popierinius rankšluosčius ir užpilk vieną dalį vandenilio peroksido kartu su viena dalimi vandens. Palik popierinius rankšluosčius keletai minučių ir paskui juos išimk. Kruopščiai išskalauk praustuvą.
Įsigyk praustuvų vonios kambariui iš vidaXL
Mes galime pasiūlyti didelę, įvairių medžiagų, dydžių ir konfigūracijų aukščiausios kokybės vonios praustuvų kolekciją. Nesvarbu, ar turi mažą ar didelį vonios kambarį, mūsų kolekcijoje gali surasti tobulą praustuvą. Nedvejojant peržiūrėk mūsų kolekciją, kad surastum tobulą praustuvą savo vonios kambariui.
Ieškote kitų prekių? Peržiūrėkite žemiau esančias kategorijas:
Tipas: Dvigubi vonios kambario praustuvai