Su gyvatvorių žirklėmis užtikrink, kad tavo sodas atrodys tvarkingai
Jei turi sodą, tikriausiai turi ir gyvatvorių bei nori, jog jos būtų apkarpytos ir gražios. Turint gyvatvorių žirkles, tavo gyvatvorių apkarpymas bus tarsi pasivaikščiojimas parke. Gyvatvorių žirklių pagalba darbą atliksi greitai ir taip švariai, kaip tik įmanoma tai padaryti. Patikėk, į gyvatvorių žirkles išties verta investuoti. Jos leis paversti savo nesutvarkytą gyvatvorę išpuoselėta sodo detale. vidaXL siūlome platų gyvatvorių žirklių asortimentą, tad tikriausiai turime ir tokias, kurios patenkins tavo poreikius. Peržvelk visą šiame puslapyje esantį asortimentą.
Į ką reikia atsižvelgti renkantis gyvatvorių žirkles
Kaip ir su bet kokiu kitu įrankiu, yra keli dalykai, į kuriuos būtina atsižvelgti perkant gyvatvorių žirkles. Pavyzdžiui, turi įvertinti tokius dalykus, kaip gyvatvorės aukštis, kaip arti tavo sode yra elektros lizdų ir kt. Žemiau apžvelgsime kai kuriuos aspektus, į kuriuos rekomenduojame atsižvelgti prieš perkant naujas gyvatvorių žirkles.
Pirmas dalykas, kurį turi padaryti, – gerai apžiūrėti savo sodą. Šiame etape turėsi įvertinti gyvatvorių, kurioms naudosi gyvatvorių žirkles, tipą, jų aukštį ir storį, savo sodo dydį ir tai, kaip gyvatvorės pasiekiamos. Pavyzdžiui, jei tavo gyvatvorės yra arti sienos ar tvoros, į tai būtina atsižvelgti. Šie aspektai turės įtakos sprendžiant, kokio dydžio ir galingumo tavo gyvatvorių žirklės turėtų būti. Pavyzdžiui, jei turi dideles, storas gyvatvores ir jų yra daug, darbui atlikti tau reikės galingų gyvatvorių žirklių. Jei tavo gyvatvorės yra arti tvoros ar panašios konstrukcijos, tikriausiai pirmenybę teiksi trumpesnėms gyvatvorių žirklėms, – jos lengviau valdomos siaurose vietose.
Gerai apžiūrėjęs savo kiemą, turi įvertinti tokius aspektus, kaip galingumas, kaina, ilgis, geležtės tipas ir svoris. Kaip jau minėjome anksčiau, kuo storesnė ir didesnė gyvatvorė, tuo galingesnio įrankio reikės. Kalbėdami apie elektrines ir dujines gyvatvorių žirkles, panagrinėsime tai plačiau.
Žinoma, taip pat turi įvertinti ir savo biudžetą. vidaXL rasi įperkamų gyvatvorių žirklių, tačiau pastebėsi, jog jų kainos skiriasi, tad nuspręsk, kiek nori savo naujoms gyvatvorių žirklėms išleisti pinigų.
Ilgis – dar vienas svarbus aspektas, į kurį turi atsižvelgti. Jei dirbi ankštose vietose, tau pravers trumpos gyvatvorių žirklės, tuo tarpu ilgomis gyvatvores lengviau apkirpsi lygiai. Gyvatvorių žirklės gali būti tiek lengvos, tiek sunkios. Jei tai bus tavo pirmosios gyvatvorių žirklės – rekomenduojame rinktis lengvą modelį. Galiausiai, turi atsižvelgti į geležčių tipus, t. y. kaip toli vieni nuo kito yra geležčių dantukai, kas taip pat vadinama geležčių tarpais. Daugumai buitinių naudotojų pakaks mažų tarpų.
Pasidomėk įvairiais gyvatvorių žirklių tipais
Dabar, kai geriau žinai savo poreikius, plačiau apžvelkime rinkoje siūlomus gyvatvorių žirklių tipus.
- Elektrinės gyvatvorių žirklės. Populiariausios yra elektrinės gyvatvorių žirklės. Elektrinės gyvatvorių žirklės paprastai yra lengvesnės nei kitų tipų, tad jos lengviau naudojamos. Be to, jos paprastai yra pigesnės ir tylesnės. Jas taip pat lengviau užvesti ir prižiūrėti nei dujines gyvatvorių žirkles. Tačiau jos paprastai nėra tokios galingos kaip dujinės gyvatvorių žirklės. Elektrinės gyvatvorių žirklės gali būti tiek laidinės, tiek belaidės.
- Dujinės gyvatvorių žirklės. Dujinės gyvatvorių žirklės sveria daugiau ir yra šiek tiek sudėtingiau naudojamos nei elektrinės. Tačiau jos greitesnės ir galingesnės nei elektriniai modeliai. Dėl šios priežasties dujinės gyvatvorių žirklės puikiai tinka naudojimui komerciniais tikslais.
Apibendrinus, jei planuoji naudoti savo gyvatvorių žirkles namuose, geriausias pasirinkimas tau bus elektrinis modelis.
Kada gyvatvorių žirkles naudoti ir kada nederėtų to daryti
Rekomenduojame nenaudoti savo gyvatvorių žirklių medžių šakoms, nebent jos yra labai plonos. Jei turi nupjauti storas medžių šakas, tau prireiks kur kas galingesnio įrankio, pavyzdžiui, krūmapjovės. Kita vertus, jei tau reikia nukirpti plonas šakas, gyvatvores ar krūmus, gyvatvorių žirklės bus puikiu pasirinkimu. Jei tik pradėjai užsiimti sodininkyste, gali būti sudėtinga nuspręsti, kurį įrankį derėtų naudoti ir kada. Pavyzdžiui, kada labiau pravers krūmapjovė, o ne gyvatvorių žirklės? Kada prireiks stiebinio pjūklo?
Tai išties plati tema, tad kol kas daugiau dėmesio skirsime gyvatvorių žirklėms. Paprastai nerekomenduojame naudoti gyvatvorių žirklių šakoms ar medžiams, nebent jie yra labai ploni. Jos tiesiog neturi pakankamai galios šakoms nupjauti. Vietoje to rekomenduojame medžių šakoms rinktis stiebinį pjūklą.
Kaip apkarpyti peraugusią gyvatvorę jos nepažeidus
Žinoma, nori, jog tavo sodas ir gyvatvorės atrodytų gražiai. Tai reiškia, kad genėjimas ir apkarpymas yra sodo darbai, kurios būtina atlikti. Apkarpydamas ir apgenėdamas užtikrinsi, kad tavo augalai ir gyvatvorės augs storesni, sveikesni ir bus kur kas simetriškesni, o to neabejotinai siekia dauguma sodų savininkų. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad apkarpius ir apgenėjus žydinčios gyvatvorės žydės ilgiau.
Gyvatvorių žirklių naudojimas neabejotinai reikalauja šiek tiek įgūdžių, laiko ir žinių, jog patenkintų lūkesčius, tačiau nebijok, – gali tai padaryti. Paruošėme trumpą vadovą, kuris padės tinkamai atlikti darbą, nerizikuojant, jog darbo metu savo gyvatvores pažeisi.
Pasiruošk apkarpymo planą
Kaip ir su viskuo kitu, turėdamas planą, savo gyvatvores apkarpysi kur kas lengviau. Visų pirma, turi išsiaiškinti su kokiu augalu susidūrei, – taip žinosi, kuriuo metu laiku jį geriausia kirpti. Paprastai gyvatvores geriausia kirpti tuomet, kai nėra didelės drėgmės, vyrauja vėsus oras ir dangus yra giedras. Taip sumažės infekcijų ar tavo gyvatvores pražudyti galinčių ligų rizika. Jei ant savo gyvatvorės matai naujus pumpurus, tikriausiai tinkamas metas išsitraukti savo gyvatvorių žirkles. Kirpdamas stenkis padaryti kuo mažiau įpjovimų, – taip užtikrinsi, kad į atvirus pjūvius neįsiveis grybelis ir nepateks bakterijų.
Pirmas dalykas, kurį turi padaryti, – nukirpti visas negyvas medžio dalis. Taip pat rekomenduojame kiek įmanoma labiau išlaikyti natūralią savo gyvatvorių formą, taip ilgainiui ją reikės mažiau karpyti, genėti ir formuoti. Naudodamas gyvatvorių žirkles pradėk nuo apačios ir, judėdamas aukštyn, daryk didelius pjūvius.
Kada gyvatvores reikėtų genėti ir karpyti?
Kaip jau minėjome anksčiau, tai priklauso nuo augalo. Tačiau yra taikoma bendra nykščio taisyklė. Paprastai geriausias laikas karpyti ir genėti yra ramybės laikotarpis žiemos metu. Tačiau negyvai medienai ir mažesnėms šakoms pašalinti optimalaus laiko nėra. Jei gyveni vidutinių platumų klimato zonoje, nerekomenduojama karpyti savo gyvatvorių nuo ankstyvo iki vėlyvo rudens, nes šiuo metu laiku gausu grybų sporų. Paprastai geriausias laikas išsiimti savo gyvatvorių žirkles yra vėlyva žiema ir ankstyvas pavasaris. Jei apkarpyti turi tam, kad išlaikytumei formą ir aukštį, geriausias metas tai daryti yra vasara.
Gyvatvorių žirklės: priežiūra ir saugumas
Priežiūra ir saugumas yra pagrindiniai dalykai, kuriuos turi žinoti apie gyvatvorių žirkles. Nesvarbu, kokias gyvatvorių žirklės pasirinksi, labai svarbu perskaityti ir sekti instrukcijas. Taip užtikrinsi saugų naudojimą ir ilgą savo naujų gyvatvorių žirklių tarnavimo laiką. Naudodamas dujines gyvatvorių žirkles, prireikus, turėsi jas papildyti tavo modeliui tinkamu kuru. Taip pat retkarčiais turėsi pakeisti uždegimo žvakę ir įsitikinti, kad įleidimo anga nėra užsikimšusi.
Taip pat visada turi stebėti geležtes ir įsitikinti, jog jos vis dar aštrios, – tai taikoma visų tipų gyvatvorių žirklėms. Retkarčiais savo geležtes gali tekti pakeisti ar pagaląsti. Galiausiai, po naudojimo svarbu savo gyvatvorių žirkles išvalyti.
Dirbant su įrankiais, visuomet yra labai svarbus saugumas. Gyvatvorių žirklės yra galingas įrankis, tad saugumas turi būti svarbiausias. Juk nenori atmestinai žiūrėti į galingas geležtes. Atidžiai sek instrukcijas ir, jei tai yra pirmas kartas, kai naudoji gyvatvorių žirkles, rekomenduojame rinktis lengvą modelį. Su geležtėmis visuomet elkis labai atsargiai. Kai kurios gyvatvorių žirklės turi saugos funkcijas, pavyzdžiui, dantukų prailginimus, kurie leidžia laikyti geležtes atokiau nuo savo kūno. Taip pat rasi gyvatvorių žirklių, kurios, tau atleidus gaiduką, automatiškai nutrauks elektros tiekimą geležtei. Galiausiai, naudojant gyvatvorių žirkles, rekomenduojame dėvėti apsauginius akinius ir pirštines. Jei tavo gyvatvorių žirklės skleidžia didelį triukšmą, taip pat gera investicija bus ausų kištukai arba klausos apsaugos priemonės.
Jei tau reikia pagalbos, renkantis gyvatvorių žirkles, kviečiame susisiekti su mūsų klientų aptarnavimo skyriumi, kad galėtumėme tau padėti.