outdoor furniture material guide

Kaip išsirinkti geriausią medžiagą lauko baldams

Į kokius svarbiausius veiksnius reikia atsižvelgti perkant lauko baldus? Norint sukurti erdvę, kurioje jaustumeisi kaip namuose, stilius yra svarbus aspektas, nes jis atspindi tavo asmenybę. Komfortas taip pat kaip ir kiekvieno baldo ilgaamžiškumas yra labai svarbu. Tačiau lauko baldų medžiaga yra ta savybė, kuri apjungia visus šiuos veiksnius.

Jei įdomu, kuri medžiaga yra tinkamiausia lauko baldams, rekomenduojame atsižvelgti į  daugelį veiksnių, įskaitant orą, valymą ir priežiūrą bei įperkamumą. Turėsi pamąstyti apie geriausią medžiagą lauko baldams, kuri būtų atspari vandeniui ir tvirta, priklausomai nuo to, kur statysi baldus, ir sezoninių oro sąlygų.

Visus dekoro elementus, reikalingus daugiafunkcinei lauko erdvei sukurti, galime suskirstyti į dvi kategorijas: baldus ir aksesuarus. Pagrindiniai baldai, kurių tau prireiks, yra stalai, kėdės (arba baldų komplektai), lauko sofos arba gultai ir aksesuarai, tokie kaip skėčiai, pagalvėlės ar daiktų laikymo sprendimai.

 

Atsparūs oro sąlygoms lauko baldai: vadovas padėsiantis rasti geriausias medžiagas

Sezonas po sezono oro sąlygoms atsparūs lauko baldai išlaiko savo išvaizdą ir tvirtumą. Jei, pavyzdžiui, gyveni labai drėgnoje zonoje, kurioje vyrauja lietūs, tau prireiks vandeniui atsparių lauko baldų. Taip yra todėl, kad drėgmė gali sukelti medinių  baldų puvimą ir gedimą, o tai yra pagrindinė problema, kuri ne tik sugadina tavo mėgstamus lauko baldus, bet ir kelia pavojų sveikatai. Jei gyveni drėgnoje vietoje ir vis dar teiki pirmenybę mediniams baldams, kiemo baldams gali pasirinkti apdorotą kietmedį.

Priklausomai nuo pasirinktos lauko baldų medžiagos, drėgmė taip pat gali sukelti rūdis ir koroziją, dėl kurių tavo baldai gali deformuotis (pakeisti formą). Pavyzdžiui, milteliniu būdu dengtas plienas yra itin atspari drėgmei lauko baldų medžiaga.

Jei nesi tikras, kokius lauko baldus įsigyti, nes gyveni karštame klimate, rinkis UV spinduliams ir bet kokioms oro sąlygoms atsparius lauko baldus. Jei baldai paliekami ilgą laiką saulėje, baldai gali išblukti, įtrūkti arba tapti trapūs. Norint išvengti tokio scenarijaus, sintetinio ratano pinti baldai yra geriausias pasirinkimas, nes tai yra vienas geriausių bet kokioms oro sąlygomis tinkančių lauko baldų variantų.

Kita vertus, kai kurios baldų medžiagos gali atlaikyti saulės kaitrą, tačiau yra nekomfortiški dėl perkaitimo (pvz., metaliniai baldai). Jei nenori liesti įkaitusių metalinių baldų per vasaros karščius, geresnis pasirinkimas gali būti apdoroto kietmedžio lauko baldai. Nepamirškime ir vėjuotų dienų; įsitikink, kad tavo lauko baldai esant bet kokioms oro sąlygoms yra pakankamai sunkūs, kad išlaikytų elementus ir išliktų stabilūs.

 

Kokie lauko baldai yra patvariausi?

Metalas, be jokios abejonės, yra patvariausia lauko baldų medžiaga. Dėl savo tvirtumo jis gali atlaikyti daugumą oro sąlygų ir būti naudojamas kuriant naujoviškus baldų dizainus. Metalą taip pat galima lengvai derinti su kitomis medžiagomis (pvz., medžiu ar stiklu), kad būtų sukurtas aptakus vaizdas.

Mediena yra dar vienas puikus pasirinkimas patvariems lauko baldams. Lauko baldams taikomi įvairūs priežiūros reikalavimai, priklausomai nuo medienos rūšies. Pavyzdžiui, akacijos mediena yra populiarus pasirinkimas, tačiau jis neišlaiko elementų taip gerai, kaip tikmedžio baldai.

Plastikiniai sodo baldai gal ir netinka kiekvienai kuriamai estetikai, tačiau tikrai atsako į klausimą, kokie lauko baldai tarnauja ilgiausiai. Plastikas taip pat suteikia daug lankstumo, nes gali būti bet kokios formos, dydžio ar spalvos. Pažvelkime atidžiau į kiekvienos iš šių nuostabių lauko baldų medžiagų privalumus ir trūkumus.

 

Evergreen pinto ratano lauko baldai

Sodo dekoravimui rekomenduojame iš sintetinio ratano pintus lauko baldus, kurie yra neįtikėtinai atsparūs oro sąlygoms, lengvai valomi ir nekenksmingi aplinkai. Palyginti su natūralia vytele ir ratanu, šios lauko medžiagos sintetinė forma yra sukurta taip, kad būtų atspari įvairioms oro sąlygoms, o ją itin lengva prižiūrėti, o atrodo ji identiškai natūraliai. Visoms orų sąlygoms pritaikyti ratano/pinti baldai, pagaminti iš sintetinės polietileno dervos, ne tik puikiai atrodo, bet ir suteikia daug privalumų. Pavyzdžiui, šio tipo sintetinio ratano baldus gali laikyti saulėje arba drėgnoje aplinkoje, nebijant, kad jie susidėvės.

Panašiai, bet kokioms oro sąlygomis pagaminti ratano pintiniai baldai yra atsparūs blukimui, lengvai valomi ir lengvi, o tai idealiai tinka, jei gyveni nevėjuotoje vietovėje. Dėl natūraliai atrodančio pynimo ir spalvos bet kokiomis oro sąlygomis naudojama pinto ratano medžiaga yra pati tinkamiausia sodo sofoms ar poilsio komplektams, taip pat stilingiems lauko aksesuarams, tokiems kaip mieli žibintai ar krepšeliai.

*Priežiūra: Reguliariai siurbk iš pinto ratano pagamintus lauko baldus, naudojant šepetį, kad pašalintum dulkes nuo plyšių, ir nuvalyk juos švelniu aliejaus pagrindu pagamintu muilu.

wicker and rattan garden furniture

 

Elegantiški mediniai sodo baldai

Negalime atsispirti mediniams lauko baldams. Mediniai sodo baldai, vertinami dėl nesenstančio grožio, yra populiarūs įrengiant sodų erdves. Mediniai sodo baldai reikalauja tam tikros priežiūros, jei nori jais džiaugtis dar ne vienerius metus. Ideali mediena lauko baldams yra tokia, kuri atlaiko saulės ir lietaus poveikį.

Spygliuočių mediena, pavyzdžiui, pušis ir kedras, yra populiari, tačiau ją reikia reguliariai apdoroti slėgiu ir prižiūrėti. Kita vertus, kietmedžiai yra geresnis pasirinkimas, pavyzdžiui lauko gultams ar baldų komplektams. Dėl didelio natūralaus aliejaus kiekio, jis yra atsparus vandeniui, tikmedis yra vienas geriausių pasirinkimų. Nenaudojamus medinius lauko baldus rekomenduojame apsaugoti nuo lietaus ar saulės daromos žalos juos sandėliuojant arba naudojant lauko baldų užvalkalus, nepaisant medienos rūšies tvirtumo, kad jie ilgai atrodytų kaip nauji.

*Priežiūra: norint apsaugoti medinius sodo baldus nuo stichijų, tereikia reguliariai tepti lengvu aliejaus ar vaško sluoksniu ir nuplauti muiluotu vandeniu.

wooder garden furniture

 

Ar metaliniai lauko baldai yra geriausias pasirinkimas?

Metaliniai lauko baldai yra itin patvarūs ir gali būti naudojami metai iš metų. Kai kurie metalai yra tinkamesni lauko baldams nei kiti, priklausomai nuo klimato ir naudojimo reguliarumo. Pavyzdžiui, milteliniu būdu dengtas nerūdijantis plienas yra atsparesnis UV spinduliuotei nei geležis. Tačiau jei gyveni vėjuotoje vietovėje ir nori savo sode sukurti jaukią kavinės atmosferą, tvirtas  kaltos geležies bistro komplektas gali būti tinkamas variantas.

Metalas yra puikus pasirinkimas patvariems lauko baldams, tačiau jis turi tam tikrų trūkumų. Tau reikės išsiaiškinti idealų lauko baldų svorį, kuomet baldai neturėtų būti per sunkūs (pavyzdžiui, jei jie pagaminti iš kaltinės geležies). Norint to išvengti, tinkamiausia medžiaga gali būti lengvas aliuminis. Kiti metalai, pavyzdžiui, nerūdijantis plienas, yra atsparūs korozijai ir rūdijimui; ši medžiaga galėtų būti atsakymas į klausimą, kokie lauko baldai tarnauja ilgiausiai.

*Priežiūra: Jei pasirinkai metalinius lauko baldus, reikės juos nuolat valyti vandeniu ir švelniu muilu.

metal garden furniture

 

Plastikiniai lauko baldai: atrodo kaip nauji, sezonas po sezono

Plastikiniai lauko baldai populiarėja dėl šių priežasčių. Ši lauko baldų medžiaga dažniausiai gaminama iš polietileno (PE), kuris yra ir tvirtas, ir lengvas. Kadangi medžiaga leidžia išpildyti įvairius estetinius sprendimus, gali susikurti daugybę lauko dekorų – nuo modernaus iki boho stiliaus.

Plastikiniai lauko baldai yra atsparūs nusidėvėjimui ir karščiui, todėl tau nereikia nieko daryti, kad juos tausoti. Pavyzdžiui, jei pasirinksi suskleidžiamas plastikines kėdes, galėsi jas suskleisti nenaudojant arba vėjuotomis dienomis.

*Priežiūra: kartkartėmis greitai nuvalant muiluotu vandeniu tavo plastikiniai sodo baldai ilgai atrodys kaip nauji.

plastic garden furniture