Pirkimo vadovas: patarimai, kaip išsirinkti poilsio gultą

Iš pirmo žvilgsnio, poilsio gultas yra patogus svetainės, miegamojo ar namų biuro priedas. Tačiau poilsio gultas yra kur kas daugiau. Nuo pat 1600-ųjų, kai prancūzai jį išpopuliarino kaip puošmeną, poilsio gultas yra elegancijos ir prabangos ženklas.

Poilsio gultas buvo išvystytas ir pritaikytas naudoti lauke. Nepaisant to, nuo puošnaus kūrinio iki psichiatro biuro baldo, poilsio gultas pateko ir į mūsų namus. Kai kuriems žmonėms kyla klausimas, kaip pasirinkti tinkamą poilsio gultą. Šiame pirkimo vadove aptarsime visus aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti, norint rasti tinkamą poilsio sofą.

 

Skirtingi poilsio baldų tipai – rask savo

Kadangi poilsio gultas turi tokią įspūdingą istoriją, jis laikui bėgant vystėsi ir keitėsi. Bet kodėl poilsio gultas yra toks populiarus? Jis užtikrina sofos patogumą, tačiau dėl sumažinto dydžio, tinka visiems išdėstymams. Stilių įvairovė leidžia gultą derinti prie bet kokio interjero dekoro: nuo klasikinio iki šviežio šiuolaikinio. Populiariausi yra:

Poilsio gultas be porankių, tokio tipo poilsio gultai turi atlošą viename gale. Dizaino paprastumas leidžia jį pastatyti įvairiose vietose. Jis tinka bet kur, tačiau padėtas šalia sienos, jis ne tik neužima daug vietos, bet ir atrodo puikiai. Atlošas gali būti reguliuojamas, todėl jis labai patogus skaityti ar žiūrėti filmams.

Poilsio gultas su vienu porankiu arba Viktorijos laikų stiliaus, toks gultas taps kambario žvaigžde. Jo vienintelio porankio ilgis yra per pusė poilsio gulto. Padėk jį prie sienos ir sutaupyk vietos bei praturtink savo dekorą.

Poilsio gultas su porankiais – pagamintas gulėjimui, toks gultas puikiai tinka svetainei.  Jo ištiesta padėtis leidžia ne tik atsipalaiduoti prie televizoriaus, bet ir puikiai tinka pietų miegui.

Dvigubas poilsio gultas – žinomas kaip „recamier“, turi du iškilusius galus. Nors „recamier“ nėra geriausias pasirinkimas patogiam atsipalaidavimui, jis bus tikra puošmena visur, kur tik padėtas.

Kaip derinti ir padėti poilsio gultą

Dabar, kai žinai kaip įsigyti poilsio gultą, kitas žingsnis – jo pritaikymas prie namų. Poilsio gultą nesudėtinga stilizuoti ir integruoti į savo interjerą.

Nors tai įspūdingas baldas, jis puikiai dera daugumoje kambarių. Jei galvoji, į kurią pusę turėtų būti nukreiptas gultas, pirmiausia turėtum apsvarstyti judėjimo kambaryje kryptis. Poilsio gultą padėk ramioje vietoje ir leisk jam sukurti intymų kampą. Priklausomai nuo poilsio gulto tipo, jis gali gerai priglusti prie sienos arba priešais langą, šalia žurnalinio staliuko.

Pasirinkus poilsio gultą be porankio, poilsio sofos pastatymas bus savaime suprantamas. Rinkis subalansuotą poilsio zoną ir ją derinnk su savo moduline sofa. Jei nežinai, kaip pasirinkti kur bus kairė, o kur bus dešinė modulinės sofos pusė, pagalvok, kur nori, kad būtų tavo sofos kampas. Nukreipk jį link įėjimo ar kito centrinio taško – televizoriaus, židinio – ir sukurk erdvią poilsio zoną.

Norint suprojektuoti patogią poilsio erdvę, apsvarstyk savo kambario išplanavimą. Taip suprasi, kurioje pusėje turėtų būti poilsio gultas. Paprastai, jo atlošas ar porankis gali blokuoti judėjimą kambaryje ir veikti kaip skiriamoji siena. Tad pastatyk jį prie sienos ar tokios vietos, kurioje mažesnis judėjimas. Palik pakankamai vietos ant jo atsigulti ir priderink pastatomą lempą ar šoninį stalą.

 

Koks mano stilius? - tinkama spalva ir medžiaga

Dabar pakalbėkime šiek tiek apie tas detales, kurios daro įtaką renkantis poilsio gultą – medžiagą, spalvą ir stilių. Atsižvelgiant į esamą interjerą, gali pasirinkti iš daugybės variantų.

Jei tau patinka švarios minimalistinės linijos ar pramoninio stiliaus nuotaikos, pasirink poilsio gultą, kurio spalvos būtų neutralios. Pasirink tokį, kuris turėtų paprastas kojas su mažais ornamentais ar be jų, arba sofą su metaliniu rėmu. Kalbant apie medžiagas, oda ar zomša gali būti tikra puošmena, nepriklausomai nuo spalvos.

Mėgstantiems romantišką prancūzišką stilių, gultai pridės tikro žavesio. Paminkštinti gultai, ypač šviesių spalvų, su detalėmis kojose ar porankiuose yra tinkamas pasirinkimas. Rinkis aksomą – nėra nieko geresnio. Siekiant prabangiai pašviesinti kambarį, rekomenduojame ryškias spalvas.

Tie, kurie vertina klasikinį, nesenstantį požiūrį, turėtų apsvarstyti „chesterfield“ įkvėptą poilsio gulto stilių. Šis elegantiškas pasirinkimas puikiai tinka su visomis spalvomis. Lino apdaila taip pat yra puiki, ypač kai ji derinama su turtingomis dekoratyvinėmis detalėmis medinėms kojoms.

Gulto medžiagą verta rinktis priklausomai nuo naudojimo dažnumo, atsižvelgiant į mėgstamą stilių, taip pat į jo ilgaamžiškumą. Dėl šilko, aksomo, zomšos ar odos, šios medžiagos yra nuostabios, tačiau norint mėgautis nesenstančiu grožiu, jas reikia kruopščiai prižiūrėti. Jei poilsio gulte mėgsti praleisti daug laiko, ar turi vaikų, o gal naminių gyvūnėlių, mikropluoštas ir poliesteris bus puikios medžiagos, nes jos pasižymi dideliu komfortu ir yra lengvai prižiūrimos. Norėdamas rasti daugiau tavo poreikius atitinkančių poilsio gultų, žvilgtelėk į mūsų mėgstamiausius žemiau.