artificial Christmas tree

Dirbtinės Kalėdų eglutės pirkimo vadovas

Kalėdos jau visai už kampo, o tai reiškia, kad laikas papuošti savo namus šventiniam sezonui! Kadangi visas veiksmas per Kalėdas vyksta aplink eglutę, prieš perkant ją verta šiek tiek pasidomėti.

Kalėdų eglutė asocijuojasi su jos puošimo teikiamu džiaugsmu. Štai kodėl taip svarbu pasirinkti tinkamą eglutę – tai padeda pajausti Kalėdų dvasią! Kad ji būtų dar ypatingesnė, raginame savo šventiniam dekorui suteikti asmeniškumo. Galbūt įsitraukti į nedidelį „pasidaryk pats“ (ang. DIY) projektą, pavyzdžiui, patiems susikurti papuošimus eglutei. Bet jei nori sukurti tikrai unikalią Kalėdų eglutę, taip pat egzistuoja daugybė „pasidaryk pats“ variantų. Be kūrybiškumo, tau reikės kelių medžiagų ir įrankių.

Kuriai Kalėdų eglutei teiki pirmenybę: gyvai ar dirbtinei? Jei nori džiaugtis eglute ilgus metus ir nesijaudinti dėl jos nykimo ar spyglių valymo, rinkis dirbtinę. Geriausias metas pirkti dirbtinę eglutę yra dabar. Neskubėk ir apsispręsk dėl tinkamos formos, aukščio ir stiliaus. Sudarėme šį Kalėdų eglutės pirkimo vadovą, kuris padės tau išsirinkti geriausią variantą.

 

Rask tobulą, daug vietos neužimančią dirbtinę Kalėdų eglutę arba susikurk ją pats

Išsirinkti tinkamą dirbtinę Kalėdų eglutę nėra lengva užduotis. Pageidautina, kad ji ne tik atrodytų įspūdingai, bet ir tiktų tavo erdvei. Kalėdų eglutės forma taip pat yra aktuali, nes ji keičia tavo dekoracijų išvaizdą. Laimei, mūsų Kalėdų eglutės dydžio pasirinkimo vadovas padės tau rasti tinkamiausią.

Dauguma žmonių Kalėdų eglutę stato savo svetainėje. Šiuo atveju, kambario išdėstymas ir esamas dekoras turi įtakos tinkamiausiam eglutės dydžiui ir aukščiui. Toliau aptarsime Kalėdų eglutės aukštį ir formą.

Gali rinktis trumpesnę, 120 cm arba iki 240 cm aukščio eglutę. Jei ji bus per žema, didelėje svetainėje atrodys per maža. 240 cm aukščio eglutė puikiai atrodys tik erdvėje su aukštomis lubomis. Atkreipk dėmesį į dydį, kuris puikiai tiktų tavo erdvei.

Kalbant apie dirbtinę eglutę, galima rinktis iš įvairių formų:

 • Pieštuko formos Kalėdų eglutė – rinkis šią, jei nori, jog ji neužimtų daug vietos ant grindų.
 • Plona Kalėdų eglutė – puikiai atrodo mažesnėse patalpose, o papuošta smulkiais aksesuarais – tinkama minimalistiniam dekorui.
 • Tanki Kalėdų eglutė – gera idėja bet kokio tipo interjerui.
 • Apversta Kalėdų eglutė – tavo pasirinkimas, jei nori atkreipti aplinkinių dėmesį!

types of artificial Christmas trees

Ar galiu susikurti savo Kalėdų eglutę?

Žinoma, ir mes skatiname tave tai padaryti! „Pasidaryk pats“ Kalėdų eglutės yra labai madingos įprastų eglučių alternatyvos. Geriausia dalis, kuriant „pasidaryk pats“ Kalėdų eglutę, yra tai, kad nėra jokių apribojimų. Nepriklausomai nuo turimų medžiagų ir reikmenų, gali pasitelkti savo vaizduotę ir susikurti unikaliausią bei įdomiausią eglutę.

 

„Pasidaryk pats“ Kalėdų eglutė – pasigamink ją savomis rankomis

Kalėdų eglutės kūrimas gali būti labai smagus užsiėmimas tau ir visai tavo šeimai. Įsivaizduok, kad sėdite kartu su puodeliu karštos kakavos, apsupti daugybės reikmenų ir bandote įsivaizduoti pačią inovatyviausią ir netradicinę eglutę. Skamba smagiai, tiesa?

Jei nesi tikras, nuo ko pradėti, galime pasidalinti patarimais. „Pasidaryk pats“ Kalėdų eglutė išties gali būti pagaminta iš... bet ko, apie ką tik gali pagalvoti: balionų, šakų, kaspinėlių, palečių, knygų ar plunksnų, – ir tuo sąrašas nesibaigia.

Kol tavo kūrinys turi Kalėdų eglutės formą, viską darai teisingai. Du pagrindiniai šios netradicinės „pasidaryk pats“ kalėdinės eglutės koncepcijos privalumai, kuriuos norime pabrėžti, yra tai, kad tai yra ir vietą taupantis, ir ekonomiškas pasirinkimas.

Pavyzdžiui, tavo kuriama „pasidaryk pats“ tipo eglutė gali būti tokia didelė arba maža, kokios tik pageidauji. Jei jautiesi išties šventiškai, gali netgi sukurti po vieną kiekvienam savo namų kambariui. Tuomet, kad galėtum atlikti eglutės kūrimo darbus, tau prireiks tam tikrų medžiagų ir įrankių. Daugumą jų, greičiausiai, jau turi. Tačiau turime ir išsamesnį sąrašą.

 

 

Reikmenys ir įrankiai, kurių tau prireiks, kurant savo Kalėdų eglutę

Reikmenys:

 1. Kalėdiniai žaisliukai ir dekoracijos;
 2. Dailė ir rankdarbiai;
 3. Audiniai, tekstilė, virvės, batraiščiai;
 4. Popierius, šakos, paletės, lentos ir net medinės kopėčios, kurių pagalba galėsi eglutę lengviau papuošti;
 5. Visa kita, apie ką tik gali pagalvoti!

Įrankiai:

 1. Žirklės ir siūlų bei adatų rinkinys;
 2. Įprasti klijai arba klijų lazdelės klijų pistoletui;
 3. Pjūklas, jei ketini dirbti su medžių šakomis ar kitomis medienos dalimis;
 4. Taip pat gali būti naudingas plaktukas ar kiti techniniai įrankiai.

 

„Pasidaryk pats“ kartoninė Kalėdų eglutė

 • 1 žingsnis

  Paimk du kartono lakštus ir nukirpk juos iki norimo dydžio kartoninei eglutei. Ant kiekvieno nupiešk Kalėdų eglutės formą.

 • 2 žingsnis

  Naudojant žirkles, peilį ir liniuotę, iškirpk kartoną pagal eglutės formą. Norint užtikrinti, kad bus iškirpta detaliai, naudok tinkamiausią įrankį.

 • 3 žingsnis

  Iš viršaus į apačią ir iš apačios į viršų kiekvienoje formoje įkirpk per vidurį.

 • 4 žingsnis

  Kiekvienam kartonui spalvinti naudok dažus ar kitas spalvinimo priemones.

 • 5 žingsnis

  Sujunk dvi kartono dalis per pjūvius.

 • 6 žingsnis

  Štai ir baigei kurti savo kartoninę eglutę! Papuošk ją blizgučiais ir bet kokiomis kitomis dekoro priemonėmis.

Išsirink tinkamiausią spalvą ir ieškok dirbtinės arba „pasidaryk pats“ Kalėdų eglutės

Tradicinio Kalėdų dekoro centre yra žalia Kalėdų eglutė. Tai verčia mus galvoti apie tikrą eglutę, o ją labai lengva papuošti. Tai klasika ir išlieka mūsų populiariausių pasirinkimų sąraše bei atrodo kaip tikra Kalėdų eglutė.

Laikui bėgant vystėsi dirbtinių eglučių tendencijos, todėl turime daug kitų įdomių variantų. Norėdamas akcentuoti žiemos sezoną, rinkis baltą eglutę. Ji yra elegantiška ir puošni, todėl gali pasitelkti kūrybingas dekoracijas. Dirbtinė Kalėdų eglutė gali būti kitų ryškių spalvų, padėsiančių pripildyti namus šventine nuotaika.

 • Mėlynos eglutės su sidabriniais papuošimais veikia magiškai;
 • Rožinės spalvos Kalėdų eglutės su auksiniais papuošimais neabejotinai prikaustys dėmesį;
 • Raudonos Kalėdų eglutės visus namus pavers šventine svajonių šalimi;
 • Auksinės Kalėdų eglutės puikiai tinka, norint išsiskirti.

Kita vertus, „pasidaryk pats“ Kalėdų eglutėms pristatymo nereikia: jos spindės visur, kur jas pastatysi. Pavyzdžiui, iš balionų pagaminta eglutė gražiai užpildo erdvę, o šventinis dekoras išlieka minimalistiniu. Jei nuspręsi pasigaminti netradicinę "pasidaryk pats" Kalėdų eglutę iš viena ant kitos suklijuotų tikrų medžio šakų, sukursi gražų, kaimiško stiliaus įvaizdį. Knygų graužikams patiks iš sukrautų knygų pagaminta eglutė.

Paversk ją ypatinga: Kalėdų eglutės apšvietimas ir dekoravimas

Apsisprendus dėl tobulos eglutės spalvos, dydžio ir stiliaus, prasideda linksmybės: eglutės puošimas! Tai akimirka, kai pritaikai eglutę prie savo interjero ir kalėdinio dekoro.

Yra daugybė kūrybiškų variantų, kaip paversti savo dirbtinę eglutę dar gražesne. Iš kelių rūšių Kalėdų eglutės lempučių, kurios taip pat puikiai tiks tavo „pasidaryk pats“ tipo Kalėdų eglutei, išsirink jos apšvietimą. Jų gali būti įvairių formų ir šviesių spalvų, tik įsitikink, kad tavo pasirinkimas puikiai derės prie eglutės spalvos ir stiliaus.

Gali įsigyti atskiras Kalėdų eglutės LED lemputes arba pasirinkti iš anksto LED lemputėmis apšviestą eglutę. Jos taupo energiją ir apsaugo nuo problemų, kylančių ieškant tinkamų lempučių. Nepriklausomai nuo pasirinktos eglutės tipo, tau reikės Kalėdų eglutės kilimėlio. Tokiu būdu, eglutės pagrindą paslėpsi po kažkuo šventišku. Improvizuok ir rinkis „pasidaryk pats“, iš dovanų dėžutės ar net dirbtinio kailio apkloto pagamintą eglutės kilimėlį.

Paskutinis kalėdinių eglučių dekoravimo žingsnis yra tinkamų eglutės papuošimų ir kalėdinių žaisliukų įsigijimas. Čia pasirinkimo galimybės neribotos. Nuostabios spalvos, išradingos Kalėdų tematikos formos ar net individualizuoti žaisliukai. Tik nuo tavęs priklauso, ką pasirinksi, tik būtinai įsitikink, kad kuri subalansuotą kalėdinį dekorą. Jei pasirinksi „pasidaryk pats“ eglutę, atmink, kad mažiau yra daugiau, – kai kurioms „pasidaryk pats“ eglučių rūšims reikia mažiau dekoracijų nei tradicinėms. 

 

Kalėdų eglutės magija slypi detalėse

Eglutė yra graži ir sukuria reikiamą šventinę atmosferą, bet juk norime ir to specifinio eglutės kvapo. Pasirinkus tikrą eglutę, pušų kvapas sukurs tavo svetainėje ypatingą ir jaukią atmosferą. Kadangi tikras medis ne visada yra geriausias pasirinkimas, išsirink tikroviškai atrodančią dirbtinę eglutę arba pasigamink savąją. Norint, jog ji skleistų ypatingą Kalėdų eglutės kvapą, nepamiršk kvepiančių eglutės papuošimų, žvakių ar pušų kvapo namų kvapų.

Kalbant apie medžiagas, iš kurių gaminamos Kalėdų eglutės, labiausiai paplitusios yra PVC ir PE. Iš PVC pagamintos Kalėdų eglutės yra populiarus pasirinkimas, nes jos taip pat yra ekonomiškos. Tokio tipo eglutės pasižymi pūkuotomis šakomis ir atrodo prabangiai, tad tau nereikės jaudintis dėl krintančių spyglių.

Iš PE pagamintos Kalėdų eglutės pasižymi tikroviškai ir natūraliai atrodančiais 3D spygliais. Galima įsigyti už didesnę kainą, todėl PE eglutės atkuria tikros eglutės formą. Ja galėsi mėgautis ilgus metus.

 

interior with Christmas Tree