Baro kėdžių pirkimo vadovas – naudingi patarimai

Per pastaruosius metus matėme didelį baro virtuvėje sugrįžimą. Tai gali būti sala, baro bufetas ar tinkantis baras. Populiarumą paskatino tai, kad namų baras atitinka mūsų dabartinį gyvenimo būdą. Nepaisant to, kokia situacija, tai labai universali vieta. Čia gali mėgautis greitais pusryčiais, dirbti namuose arba padėti savo vaikams atlikti namų darbus.

Bet kaip pasirinkti virtuvės baro kėdę? Puikios baro kėdės turi būti patogios, atitikti tavo interjero stilių ir nesukelti pavojaus vaikams. Dėl savo dizaino, baro kėdės yra tavo valgomojo zonos puošmena. Žvilgtelėk į mūsų vadovą ir išsirink tinkamas baro kėdes bei rask geriausią sprendimą savo namams.

 

Kaip pasirinkti tinkamus baro taburečių matmenis

Skirtingai nuo standartinių matmenų valgomojo kėdžių ir stalų, baro kėdės ir baro bufetai yra skirtingo aukščio ir dydžio. Taigi, norint pasirinkti geriausią, pradėk nuo teisingų išmatavimų. Norint suprasti, kokio aukščio turėtų būti baro kėdės, turime pažvelgti į populiariausias baro kėdes:

  • Baro bufeto taburetės – taisyklingas aukštis nuo 60 iki 66 cm.
  • Baro kėdės – laikantis standartinių baro išmatmenų, nuo 71 iki 83 cm.
  • Itin aukštos baro kėdės – itin aukštos kėdės, kurių aukštis siekia nuo 86 iki 101 cm.

Baro kėdės yra skirtingo aukščio, o tai tikrai turės įtakos patogumui. Todėl iš anksto išmatuok barą, baro bufetą ar salą. Baro taburetės užtikrina funkcionalumą, kai jos yra suderintos su 90 cm aukščio baro bufetu. Jei nori autentiškos baro patirties namuose, rinkis baro kėdes ir priderink jas prie salos, kurios aukštis yra nuo 104 iki 110 cm. Taip pat gali rinktis itin aukštas baro kėdes savo įspūdingam baro bufetui, kurio dydis gali siekti 111-119 cm.

Apsvarstyk, kaip planuoji naudoti savo namų barą ir nuspręsk kokio aukščio turėtų būti baro taburetės. Paprasčiausia taisyklė, kurią reikia atsiminti renkantis tinkamą baro taburečių aukštį – vidutinis 25–30 cm atstumas nuo kėdės sėdynės iki stalviršio apačios.

 

Kokio stiliaus baro kėdės tinka tavo namams?

Baro kėdžių pasirinkimas yra itin gausus. Dabar pakalbėkime apie komfortą. Priklausomai nuo pasirinktos kėdės tipo, gausi vis kitą sėdėjimo komfortą.

Baro taburetės be atlošų puikiai tinka mažesnėms erdvėms, nes jas gali lengvai paslėpti po baro bufetu. Nors tai – vienas iš populiariausių pasirinkimų, taburetės be atlošo gali būti šiek tiek nepatogios sėdint ilgesnį laiką.

Pasukamos, patogios ir funkcionalios taburetės yra puiki alternatyva sunkioms baro kėdėms. Be to, pasukamos baro kėdės tikrai apsaugos grindis nuo nuolatinio įprastų taburečių judėjimo.

Norint suteikti stiliaus ir patogumo, rinkis baro kėdes su porankiais. Jos puikiai tiks ilgiems pietums, ypač kai turi vaikų. Jei ieškai elegancijos, ženk dar vieną žingsnį ir rinkis paminkštintas baro kėdes.

Detalės, svarbios ieškant tobulų baro kėdžių

Pasirinkti tinkamą naujų baro kėdžių aukštį yra labai svarbu, tačiau dar vienas aspektas, į kurį reikia atsižvelgti, yra reikalingas taburečių skaičius. Norint sužinoti, kiek reikia baro kėdžių, pagalvok apie žmonių skaičių.

Tuomet pažvelk į savo baro bufetą ar salą. Nuo jo ilgio priklausys, kiek baro kėdžių galės tilpti. Kad suaugę žmonės galėtų patogiai sėdėti vienas šalia kito, aplink kėdę turi palikti daug vietos. Pagalvok, ar tarp vienos taburetės centro ir šalia jos esančios taburetės vidurio bus nuo 66 iki 76 cm.

 

Medžiagos

Nusprendus baro kėdės tipą, laikas pasirinkti medžiagą. Atsižvelgiant į pageidaujamą stilių, kai kurios medžiagos gali būti tinkamesnės nei kitos. Metalinės taburetės yra itin modernios ir puikiai atrodo pramoninio ar šiuolaikinio stiliaus apsuptyje. Medinės baro kėdės yra šiltesnės ir lengviau pritaikomos – be to, jos tinka kiekvienam dekorui. Ratano ir pintos baro kėdės taip pat yra puikus pasirinkimas. Lengva ir praktiška medžiaga tavo valgomojo zonai suteiks bohemiškos nuotaikos.

 

Stilius ir spalva

Galbūt svarstai, ar baro kėdės turėtų derėti prie valgomojo kėdžių? Nebūtinai, nes stiliaus pasirinkimas yra vienintelis tikrai svarbus dalykas. Maišyk ir derink, taip sukurdamas savo kūrybišką valgomojo zoną. Tiesiog nepamiršk, kad tavo baro taburetėse ir valgomojo kėdėse turėtų būti keletas bendrų detalių.

Tas pats galioja ir baro kėdžių spalvai. Priklausomai nuo apmušalų, gali pažvelgti kūrybiškai ir pasirinkti dirbtinę odą ar įvairius audinius, kurių spalvos atitiks tavo esamo interjero išvaizdą. Pagyvink savo erdvę neutraliomis spalvomis, o likusiai virtuvei naudok ryškesnius atspalvius. Gali sukurti vizualiai stimuliuojantį įvaizdį ir derinti medines ar ratano taburetes su kai kuriomis spalvingomis kėdėmis.

Norint rasti tobulas baro kėdes tau reikia tik spustelėti mygtuką. Jei nori semtis daugiau įkvėpimo, žvilgtelėk į mūsų mėgstamiausias baro kėdes.