Valgomojo suoliuko pirkimo vadovas – patarimai, kaip rasti tobulą suoliuką

Ar nori sukurti tobulą valgomojo zoną, kurioje galėtum mėgautis laiku su savo artimaisiais? Atrasti idealų sėdėjimo sprendimą nėra lengva. Reikia galvoti apie daugybę dalykų: kambario išplanavimą, dydžio pritaikymą, dizaino nuostatas ir daugelį kitų. Bet kaip su valgomojo suoliuku?

Mūsų vadovas padės suprasti, kaip pasirinkti geriausią valgomojo suoliuką. Valgomojo suoliukas yra puikus pasirinkimas madingam valgomajam. Pastaraisiais metais, suoliukai sugrįžo į madą ir jie yra nuostabūs! Universalūs ir erdvūs, su daug vietos ir tinka bet kokiam interjero stiliui.

Nepaisant to, prieš perkant reikia atkreipti dėmesį į daugelį aspektų. Atkreipk dėmesį į savo sėdėjimo poreikius ir išsirink vieną, ant kurio tilps visa tavo šeima ir draugai. Norint užtikrinti subalansuotą valgomojo stilių, parodysime, kaip pasirinkti valgomojo suoliuko spalvą. Juoda yra nesenstanti spalva, tačiau ar ji papildo tavo bohemišką valgomojo išvaizdą? Suoliukai yra praktiški ir šaunūs, tačiau jie turi būti ir patogūs. Taigi taip pat svarbu pasirinkti tinkamą valgomojo suoliuko medžiagą, nes egzistuoja labai daug variantų, pavyzdžiui, medinių ar apmuštų audiniu. Suraskime tau tinkamiausią!

 

Kaip išsirinkti idealų valgomojo suoliuką

Prieš pradedant, turėtum žinoti, kodėl tau patiks naujas valgomojo suoliukas:

  • Suoliukas tau padės sutaupyti – turėsi daugiau sėdimų vietų už mažiau! Tai – ekonomiškas sprendimas, kuris gali pakeisti 2 ar 3 kėdes.
  • Nepriekaištingas universalumas. Suoliukų būna įvairių tipų ir formų, o tai leidžia tau atskleisti kūrybiškumą, kuriant valgomojo zoną.
  • Vakarieniauk stilingai! Valgomojo suoliukai yra stilingi ir modernūs, tačiau taip pat laikomi nesenstančiu sprendimu!

Dabar, kai žinai, kodėl turėtum įsigyti valgomojo suoliuką, pažiūrėkime, kuris iš jų tau tinka. Matavimų atlikimas yra tavo atspirties taškas. Lengviausias būdas yra įsigyti suoliukų komplektą. Viskas, ką reikia padaryti, yra išmatuoti savo erdvę ir įsitikinti, kad aplink ją palieki pakankamai vietos.

Jei nori įsigyti suoliuką jau turimam valgomojo stalui, atkreipk dėmesį į tai, kokio ilgio turėtų būti tavo valgomojo suoliukas. Pirmiausia įsitikink, kad suoliukas sulygiuotas su stalo kraštu. Jei stalas dera, čia gali pasirinkti ypač ilgą valgomojo suoliuką.

Atsižvelk į stalo stovą – pjedestalo pagrindas užtikrina daug vietos, o stalo kojos suteikia mažiau laisvės. Jei nori paslėpti suoliuką po stalu, jis turėtų būti bent 10 cm trumpesnis už stalo kojas.

Jei turi ribotą erdvę, valgomojo suoliuko matmenys padės apibrėžti gaunamą praktiškumą. Jei pagal baldų išdėstymą suoliuką reikia pastatyti prie sienos, įsitikink, kad atlošo aukštis atitinka esamą išdėstymą. Tai apima slankiojančius baldų elementus, sienų dekorą ar palanges.

Nepamiršk planuoti iš anksto! Įvertink savo sėdėjimo poreikius ir pasirink tinkamą savo suoliuko ilgį. Norėdamas, jog tavo artimieji turėtų patogią vietą atsisėsti, atmink, jog suaugusiesiems rekomenduojamas sėdynės plotis yra nuo 60 iki 80 cm.

Kuris valgomojo suoliukas tinka labiausia

Tavo valgomojo stalas turi derėti prie tavo suoliuko. Taip bus užtikrintas idealus valgomojo baldų išdėstymas. Norėdamas suprasti, kuris iš jų tau tinka, peržiūrėk keletą galimų parinkčių:

  • Įstumiami valgomojo suoliukai
  • Viso ilgio suoliukai
  • Suoliukai su atlošu arba be jo
  • Kampiniai valgomojo suoliukai

Jei tau kyla klausimas, ar valgomojo suoliukas turėtų tilpti po stalu. Tai gali spręsti atsižvelgdamas į savo turimą erdvę ir stiliaus nuostatas. Įstumiamas valgomojo suoliukas atrodo jaukus ir suteikia daugiau vietos sėdėjimui, o jo nenaudojant, jį galima įstumti. Mūsų rekomendacija yra derinti jį su pjedestalo stalu, taip užtikrinant daugiau vietos kojoms.

Ar nori sužinoti, kiek stalas turėtų iškilti virš suoliuko? Stalas turėtų iškilti virš suoliuko nuo 10 iki 12 cm. Ši taisyklė geriausiai tinka su ilgais suoliukais, užtikrinant puikų komfortą sėdint. Ilgesnis nei stalas suoliukas neleidžia būti arti lėkščių, o užima standartinį 60 cm suoliuko gylį.

Suoliukas be atlošo visada užims mažiau vietos ir tilps po stalu, tad bus galima optimaliai išnaudoti erdvę. Tokie suoliukai suteikia atviros erdvės įspūdį ir praskaidrina valgomojo zoną. Siekiant daugiau komforto, vertėtų atkreipti dėmesį į suoliuką su atlošu . Pastatyk jį didesniame valgomajame ir leisk jam tapti puošmena.

Kampinis valgomojo suoliukas yra jaukus sprendimas. Priklausomai nuo to, kiek yra laisvos vietos, derink jį su keliais puošniais krėslais. Rekomenduojame naudoti pjedestalo arba ovalo formos stalus.

 

Stilingas valgomojo suoliukas, kurio nusipelnei

Prieš perkant suoliuką, būtina atsižvelgti į valgomojo estetiką. Platus medžiagų asortimentas sukuria galimybę pasiekti puikų stilių. Perkant valgomojo suoliuką su atlošu, vertėtų pasidomėti stilinga apdaila. Audinio apmušalai yra patogus pasirinkimas, o aksomas ar dirbtinė oda gali pagerinti valgomojo išvaizdą.

Siekiant sukurti paprastesnį stilių, rinkis medinius ar ratano suoliukus ir pagražink juos spalvingomis pagalvėmis. Kalbant apie spalvas, vertėtų išbandyti išsiskiriančius tonus. Sprendžiant dėl spalvų, verta apsvarstyti visą valgomojo išdėstymą. Jei tau patinka minimalistinis dekoras, šalia neutralių tonų esantis juodas suoliukas pavogs visą dėmesį. Norint pasirinkti šiltesnį stilių, rinkis žemiškus tonus su spalvų akcentais.

Įnešti valgomojo suoliuką į valgomojo zoną gali būti vienas geriausių sprendimų. Jie yra universalūs ir praktiški, padeda sutaupyti vietos ir atrodo nuostabiai. Išanalizuok savo poreikius ir vietos galimybes bei vadovaukis mūsų patarimais, kaip įsigyti puikų valgomojo suoliuką.