artificial Christmas tree

Kalėdinių dovanų pirkimo vadovas su prieskoniu – „pasidaryk pats“ dovanomis

Ar tavo sąraše yra „pasidaryk pats“ kalėdinių dovanų idėjų? Galbūt manai, kad esi per daug užsiėmęs, nežinai, kaip pačiam sukurti kalėdines dovanas, arba manai, kad jos nėra tokios patrauklios kaip parduotuvėse parduodamos dovanos. Tavo nuomonė pasikeis su šiuo itin informatyviu ir linksmu dovanų pirkimo vadovu! 

Pakalbėkime apie laiko planavimą. Žmonės tiki, kad „pasidaryk pats“ kalėdinių dovanų kūrimas užima daug laiko. Tiesą sakant, yra daug idėjų, kuriomis gali pasinaudoti be didelių pastangų ir sukurti dovanas per trumpą laiką. Tolesniuose skyriuose pateiksime keletą puikių pavyzdžių.

Be laiko, galvojimas, kad norint sukurti „pasidaryk pats“ kalėdines dovanas, reikia daug įvairių reikmenų, gali būti priežastis to net nebandyti. Tiesa ta, kad namuose tu turi daug reikalingų priemonių. Tas pats pasakytina apie įrankius, kurie reikalingi gaminant „pasidaryk pats“ dovanas.

Kas yra gera „pasidaryk pats“ kalėdinė dovana? Jai priskiriama emocinė vertė. Tai puikus būdas parodyti ypatingiems žmonėms tavo gyvenime, kaip stipriai juos myli. Labiau už viską jie vertins laiką ir mintis, kurias skyrei dovanai pagaminti, ir jos sukurtą atsiminimą.

Ar paminėjome, kokios ekonomiškos gali būti „pasidaryk pats“ kalėdinės dovanos? Tik įsivaizduok: praleidi šiek tiek laiko kuriant ką nors kūrybiško iš daiktų, kuriuos jau turi namuose. Tuomet įteik šią namuose sukurtą dovaną kaip savo meilės išraišką kam nors ypatingam. Ar yra kas nors geriau už tai?

 

Kaip pasiruošti unikalių kalėdinių dovanų kūrimui

Suasmenintos kalėdinės dovanos puikiai tinka svarbiems gyvenimo žmonėms parodyti, kaip jie tau rūpi. Raginame į tai žiūrėti kaip į smagią ir kūrybingą veiklą, nes patikėk mumis, tau tai patiks! Jau nekalbant apie terapinę fantazijos panaudojimo naudą kuriant tai, kas ilgainiui kažkam suteiks tiek daug džiaugsmo.

Ar žinai, kodėl „pasidaryk pats“ kalėdinės dovanos yra geriausios? Todėl, kad kiekviena iš šių dovanų buvo pagaminta specialiai jas gaunančiam žmogui. Todėl pirmas žingsnis – pagalvoti, kuo tas žmogus yra ypatingas. Turėk omenyje jų pomėgius, juokingus prisiminimus, kuriuos abu sukūrėte, ar bet ką kitą, kas juos pradžiugins. 

Norint pradėti, tau prireiks kelių medžiagų, įskaitant: 

 • senas siūlas ir adata, taip pat žirklės
 • klijai ir klijų pistoletas
 • akriliniai dažai, spalvoti pieštukai ar kreidelės
 • spalvotas arba krepinis popierius
 • audinio skiautės, tokio kaip aksomas arba tiulis kaspinams ir pan
 • blizgučiai. Niekada nesuklysi pasirinkus blizgučius!

XL patarimas: iš naujo panaudok senus drabužius, kad pasiruoštum audinių skiaučių, kurių gali prireikti norint sukurti neįprastas Kalėdų dovanas! Dovanų pakavimui naudojamas popierius ir senos knygos gali būti perdirbami, tad tai yra dar viena ekologiškumą skatinanti praktika.

 

DIY Christmas gift box inspiration

DIY Christmas gift box inspiration

įtrauk „pasidaryk pats“ idėjas į savo kalėdines dovanas

Yra daugybė galimybių sukurti kalėdines dovanas namuose. Norime tau pateikti keletą mielų ir paprastų „pasidaryk pats“ kalėdinių dovanų pasiūlymų, kurie galėtų pradžiuginti tavo šeimą ir draugus!

 • Kaip namuose sukurta kalėdinė dovana, galėtų būti nuotraukų koliažas. Įsigyk didelį rėmelį ir atsispausdink mėgstamas akimirkas su žmogumi, kurį nori nustebinti. Priderink prie jo įvairias audinio skiautes arba džiuto virveles ir panaudok nuostabų popierinį foną. Kad vaizdas atrodytų linksmesnis, suklijuok savo atvaizdus arba pakabink juos ant lempučių girliandų su spalvingais segtukais.
 • Ar nemanai, kad „pasidaryk pats“ žvakidės yra žavingos kalėdinės dovanos? Tau tereikia kelių tuščių stiklainių, kuriuos gali papuošti kaip tik nori. Gali juos dažyti, priklijuoti įvairias detales arba papuošti blizgučiais, kuriuos minėjome anksčiau. Nepamiršk pridėti spalvingų žvakių arba beliepsnių žvakių – užtikrinant saugesnę aplinką
 • Ar moki megzti, nerti ar siūti? Tada gali padovanoti rankų darbo pledą, vilnonių pirštinių rinkinį ar net porą individualiai pritaikytų kojinių su gražia žinute.
 • Galbūt geriausios „pasidaryk pats“ kalėdinės dovanos yra dovanų dėžutės. Apsvarstyk galimybę papuošti batų dėžutę, tada pridėti į ją mažų, bet prasmingų gėrybių. Rekomenduojame įdėti žvakę, vyno butelį, aukščiausios kokybės muilo gabalėlį arba naminių bandelių. 

XL patarimas: niekada nepamiršk ranka parašyti atviruko ar užrašo ant savo „pasidaryk pats“ dovanos. Tai toks gražus būdas pasakyti žmogui, kaip jį vertini. Papildomai parašius raštelį ranka, dovana tikrai bus intymi, o tai bus labai vertinama. Net ir su prasta rašysena.

 

„Pasidaryk pats“ kalėdinių atvirukų dėžutė

 • 1 žingsnis

  Norint pradėti, iškirpk kvadratą iš popieriaus, iš kurio nori pagaminti dovanų dėžutę. Sujunk 4 kampus, kad sudarytum X. Įsitikink, kad jie yra centrinėje dalyje.

 • 2 žingsnis

  Sulenk kampus į X centrą. Įsitikink, kad jie puikiai sutampa, jog dėžutė būtų visiškai simetriška.

 • 3 žingsnis

  Atvertus į šonus, sulenk trikampius atvartus viršuje ir apačioje į vidų. Dvi pradinės sulenkimo linijos, viršutinis ir apatinis trikampio atvartai, ir toliau turėtų būti nukreipti į centrą.

 • 4 žingsnis

  Atveriant viršutinius ir apatinius atvartus, perkelk du šoninius atvartus į centrą. Tada vėl sulenk kiekvieną dalį link centro, kad kraštų vertikalios tiesios linijos atitiktų centre esančias linijas.

 • 5 žingsnis

  Sulenk viršutinius, mažesnius trikampius ant šoninių trikampių. Kai jie bus sulankstyti, sulenk du šoninius trikampius, kurie vis dar yra nepaliesti. Jie turi būti iki galo sulankstyti, kol pasieksi sulenkimą.

 •  

Nebrangios kalėdinės dovanos visiems, kuriuos myli

Jei tikrai nerandi įkvėpimo kalėdinių dovanų kūrimui savo rankomis, nesijaudink! Gali pasinaudoti bet kuria iš aukščiau pateiktų idėjų, kad supakuotum parduotuvėje pirktas dovanas. Jos atrodys nuostabiai, kartu parodant, kiek rūpesčio ir pastangų įdėjai jas gaminant.

Turime tau fantastiškų paskutinės minutės dovanų idėjų, kurios yra smagios ir įperkamos kalėdinės dovanos. Kai kurios iš jų yra net kalėdinės dovanos, kurių kainos siekia iki 25 EUR, ar tai ne puiku?

Paprastas sprendimas – dovanoti šventinius papuošimus, pvz., Kalėdų eglutės sijonus. Jei nori sukurti jaukumą namuose, kurį atneša Kalėdos, galbūt norėsi pažvelgti į mūsų patogias antklodes ir pagalvėles. Jie puikiai tinka papuošti sofą, bet kartu yra ir praktiški. Jei žmogus, kuriam dovanoji dovaną, yra aistringas interjero dizaino gerbėjas, stilinga vaza, namų kvapas aksesuaras ar dekoratyvinis dubenėlis gali būti tobula dovana. 

XL patarimas: maišyk ir derink! Jei nuspręsi pirkti kalėdines dovanas, gali įtraukti ir ką nors pagaminto namuose. Kepti saldumynus, tokius kaip macarons, yra fantastiška idėja. Kitas dalykas, kurį gali padaryti, tai pagaminti šventines dekoracijas, kurių gamyba užtruks mažiau nei 10 minučių. Kalėdų eglutės papuošimams siūlytume džiovintus vaisius ir gėles, perrištas spalvinga juostele