Puikūs patarimai, kaip išsirinkti tobulą valgomojo baldų komplektą

Mes visi esame labai užimti, tad rasti laiko susibūrimui nėra paprasčiausias dalykas. Nepaisant to, dalijimasis valgiais su artimaisiais yra nesenstanti tradicija. Tai tavo valgomojo zoną paverčia susibūrimų ir šiltų pokalbių vieta. Norint sukurti jaukią vakarienės atmosferą, reikia žinoti, kaip pasirinkti valgomojo baldų komplektą.

Jei ieškai geriausio valgomojo stalo komplekto, pirmiausia pasidomėk keletu dalykų. Įvertink savo poreikius, pradedant nuo žmonių skaičiaus. Didelių vakarienių metu rask papildomų vietų, pavyzdžiui, sulankstomų kėdžių. Arba rinkis valgomojo suoliuką: puošnų, bet prieinamą variantą.

Apsvarstyk savo stiliaus pageidavimus ir rask valgomojo baldų komplektą, kuris puikiai tiks svajonių valgomajame. Yra tiek daug pasirinkimų: nuo skirtingų stilių, formų ir medžiagų. Mes tau padėsime sužinoti viską apie tinkamo valgomojo baldų komplekto pasirinkimą.

 

Dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti ieškant valgomojo baldų komplekto

Valgomojo baldų komplektą sudaro du pagrindiniai baldai: stalas ir kėdės. Geriausias komplektas turi atitikti kai kuriuos labai svarbius poreikius. Kadangi turi priimti daug sprendimų, mūsų patarimai bus naudingi.

 

Kaip pasirinkti tinkamą valgomojo baldų komplekto dydį

Pirmoji šio proceso dalis prasideda nuo valgomojo zonos matavimų. Kai žinai kambario ilgį ir plotį, nepamiršk palikti mažiausiai 100 cm vietos valgomojo baldų komplektui. Ši svarbi detalė užtikrins pakankamai vietos aplink valgomojo baldų komplektą. Standartas yra apie 100 cm vietos už kėdžių.

Valgomojo baldų išdėstymas, atitinkantis šias dydžio gaires, leis erdvei kvėpuoti ir nebus perkrautas. Be to, kalbant apie didelę erdvę, to paties dydžio taisyklė užtikrins, jog valgomojo baldų komplektas bus tikra puošmena.

Kita detalė, į kurią reikia atsižvelgti prieš renkantis tobulą valgomojo baldų komplekto stilių, yra žmonių skaičius. Jei tau patinka susibūrimai ir dažnai rengi vakarienes, prieš pirkdamas atkreipk į tai dėmesį. Jei norėtum atsipalaiduoti su draugais, rinkis paprastą valgomojo baldų komplektą. Sukurk patogią valgomojo zoną kasdieniam naudojimui, o ypatingoms progoms rinkis papildomas kėdes.

Puikios idėjos, kaip rasti geriausią valgomojo stalo formą

Pagalvok apie konkretų žmonių skaičių ir suraskime tavo svajonių valgomojo stalą! Patogiam valgio išdėstymui reikia ne mažiau kaip 60 cm ilgio ir 30 cm pločio. Remiantis šia taisykle, kai kurios stalo formos yra geresnės už kitas.

Apvalūs stalai, kaip ir kvadratiniai, yra puikus pasirinkimas mažoms erdvėms. Jie kambarį paverčia jaukiu ir užtikrina vienodą atstumą tarp visų sėdinčių. Be to, jie tinka visų rūšių interjero stiliams ir bendravimui. Nepamirškime, kad jie taip pat labai prašmatnūs! Rekomenduojame pjedestalo pagrindus, kurie suteiks daugiau vietos kojoms ir padidins erdvę.

Jei kambaryje yra daug vietos  valgomojo erdvei, rinkis ovalo ir stačiakampio formos stalus. Jie ryškūs, atrodo įspūdingai ir gali talpinti daug draugų. Svarbus šių stalų privalumas slypi ten, kur juos pastatai. Atskirk virtuvę nuo svetainės arba sukurk kambario traukos tašką šalia didžiulio lango. Šie stalai, pasirinkus plonas kojas, gali suteikti daugiau vietos papildomoms kėdėms.

 

Nepamirškime kėdžių svarbos

Renkantis tinkamas valgomojo komplekto kėdes, turi keletą variantų: pasukamos, paminkštintos ar stacionarios kėdes, taburetės ir valgomojo suoliukai. Norint užtikrinti, kad turėsi daug vietos keliams, visada palik 30 cm nuo stalviršio iki kėdės sėdynės.

Atsižvelgiant į pasirinktą stalo formą, pagalvok apie tinkamiausias kėdes. Mažesni stalai gali talpinti 4 stacionarias kėdes ar taburetes. Kadangi kėdžių skaičius yra ribotas, jas gali maišyti ir derinti. Įvairių medžiagų ar stiliaus kėdės dizainui suteikia tekstūros.

Stačiakampiai arba ovalūs stalai talpina daugiau kėdžių: iki 10 vienetų. Žaisk su kėdės dizainu ir išbandyk elegantiškus baldus, pavyzdžiui, paminkštintus. Jie taip pat puikiai dera su valgomojo suoliukais, taip sukurdami šiuolaikišką stilių. Mėgaukis valgomojo suoliuko privalumais: nuo stilingos išvaizdos iki papildomos sėdimos vietos.

 

Puikus valgomojo komplektas tavo namams

Puikaus valgomojo baldų komplekto pasirinkimas priklauso nuo asmeninių pageidavimų. Jei esi labiau tradicinio stiliaus, rekomenduojame medienos masyvo baldus. Jie yra elegantiški ir tvirti, ypač kai yra tamsesnių atspalvių. Pridėk šiek tiek romantikos su tokiais kėdės apmušalo audiniais kaip žakardas ar brokatas.

Šiuolaikiniam interjero dizainui reikalingos paprastos ir švarios linijos su puikia apdaila. Kalbant apie medžiagas, rinkis marmurinius ar stiklinius stalviršius arba investuok į metalinius kėdžių ir savo stalo korpusus.

Jei nori labiau eklektiškos išvaizdos, leisk savo valgomojo erdvei tapti tavo žaidimų aikštele. Eksperimentuok su džiugiomis spalvomis arba rinkis valgomojo baldų komplektus iš ratano ir plastiko. Kitas būdas sukurti daugiau žavesio yra pasirinkti medinį stalą ir pridėti unikalių senovinio stiliaus įkvėptų kėdžių.

Nors tai užima šiek tiek laiko, suprasti, kaip pasirinkti tinkamą valgomojo baldų komplektą, nėra sudėtinga. Pasinaudok mūsų paprasta gaire ir atkreipk dėmesį į savo poreikius. Rinkis mėgstamus stilius ir medžiagas, ir atkreipk dėmesį į reikalingus matavimus. Pabandyk įsivaizduoti savo svajonių valgomojo erdvę ir pradėk ją kurti.