Kaip pasirinkti lovą – išsamus lovos pirkimo vadovas

Tinkamos lovos pasirinkimas yra labai svarbus norint atsisveikinti su bemiegėmis naktimis. Kadangi trečdalis gyvenimo yra praleidžiamas lovoje, būtina užtikrinti sąlygas kokybiškam miegui. Norint tai padaryti, reikia atkreipti dėmesį į keletą aspektų.

Prieš įsigyjant tokį svarbų pirkinį, reikia suprasti savo poreikius atsižvelgiant į dydį, miego įpročius ir mėgstamą stilių. Miego kokybei įtakos turi lovos pagrindas.

Norint harmoningo miegamojo interjero, sužinok kaip pasirinkti lovos rėmo spalvą, kad ji tiktų tavo stiliui. Tas pats galioja ir medžiagoms iš kurių pagaminta lova; visa tai tavo lovos medžioklę pavers labai įdomia! Jei nežinai nuo ko pradėti, tuomet mūsų vadovas, kaip pasirinkti tinkamą lovą, yra būtent tai, ko tau reikia! 

 

Kaip pasirinkti tinkamą lovos dydį?

Platesnė karališka ar siauresnė? Kalbant apie lovos dydžius, turėtum save palepinti. Daugiau vietos reiškia daugiau komforto, o tai reiškia geresnį miegą. Pagalvok apie savo miegamojo matmenis ir įsitikink, kad norima lova tiks tavo erdvei.

Norint suprasti, kaip pasirinkti tinkamą lovos dydį, pirmiausia išmatuok savo miegamąjį. Palik pakankamai vietos aplink jį ir užtikrink didesnį funkcionalumą. Nepamiršk apie papildomus, vietą užimančius priedus, pavyzdžiui, galvūgalius. Jei turi mažą miegamąjį, venk masyvių lovų, nes erdvė atrodys perpildyta. Geriau rinkis sofas-lovas arba mažesnes lovas.

Erdviame miegamajame gali pasirinkti ir prabangų dydį. Net jei nesidalini savo lova, vis tiek rekomenduojame ją rinktis dvigulę. Taip turėsi daugiau vietos ramiam miegui.

Tinkamo dydžio čiužinio pasirinkimas yra kitas svarbus aspektas mūsų sąraše. Tinkamas čiužinio dydis yra nustatomas remiantis vidiniu lovos rėmo dydžiu ir paprastai yra 2 cm mažesnis. Taigi, prieš perkant, įsitikink, kad matmenys atitinka ir nesijaudink dėl nedidelių skirtumų. Be to, tavo naujas čiužinys turi suteikti puikią atramą tavo nugarai.

Apsvarstyk savo ir savo partnerio miego poreikius. Išbandyk įvairių tipų čiužinius ir rask sau tinkantį. Kai kurie geriau tinka tiems, kuriems maži judesiai sukelia diskomfortą, tad tokie čiužiniai yra skirti judesiui sumažinti. Kiti užtikrina skirtingas miego pozas.

 

Geriausias lovos rėmo tipas

Šiais laikais lovų pagrindų pasirinkimas yra platus. Būtent dėl to, pagrindo išsirinkimas gali būti sudėtingas. Jei svarstai koks geriausias lovos rėmo tipas, žvilgtelėk į populiariausius:

  • Paaukštinti pagrindai
  • Lovos rėmai
  • Reguliuojami lovos rėmai
  • Dviaukštės lovos

Paaukštinti pagrindai yra populiariausias pasirinkimas. Kai kurie jų turi tvirtesnę viršutinę plokštę. Geriausias pagrindas yra spyruoklinio krašto, kuris užtikrina mažiau judesio ir didesnį čiužinio patvarumą. Paaukštintas pagrindas yra laikomas geriausiu lovos rėmo tipu, taip pat dėl to, kad suteikia vietos daiktus laikyti po lova. Jis puikiai tinka patalynei laikyti, o stalčius pritaikyti galima pagal poreikį.

Lovos rėmai dažniausia pristatomi su lentjuosčių pagrindu. Jis gali būti pritvirtintas arba būti pridėtas papildomai su atramine centrine sija. Minkšta mediena užtikrina daugiau lankstumo, tad ji nėra tokia kieta, kaip paaukštintame pagrinde. Norint suprasti ko reikia ieškoti renkantis lovos pagrindą, turi atkreipti dėmesį į tai, kokio spaudimo tavo nugarai reikia. Dauguma lentjuosčių pagrindų turi išlenktas groteles, kurios užtikrina vidutinį-kietą pagrindą miegui.

Reguliuojamos lovos išpopuliarėjo dėl nuostabaus funkcionalumo. Jos puikiai tiks skaitymui lovoje, televizoriaus žiūrėjimui ar medicinos poreikiams. Reguliuojamos lentjuostės veikia dalimis: kaklui, galvai ar kojoms. Atmink, kad čiužiniai yra pagaminti specialiai, tad pirk juos kartu.

Dviaukštės lovos yra puikus pasirinkimas svarstant apie tai, kaip pasirinkti lovos rėmą vaikams. Jie yra praktiški, taupo vietą ir yra ypatingai smagūs!

Stilingiausi lovos rėmai

Įsitikinus, kad miegosi puikiai, ateina linksmoji dalis! Pasirinkti prie tavo interjero stiliaus derančią lovą gali rinkdamasis keletą variantų. Turėtum apsvarstyti, kokie lovos rėmai yra stilingi, bet rinktis nesenstančius.

Metalinės lovos užtikrina romantišką nuotaiką miegamajame ir niekada neišeis iš mados. Jei nori tradiciškesnio stiliaus, rinkis lovą su galvūgaliu. Lovos su galvūgaliu galinė plokštė dažniausia yra žemesnė, jos padarytos iš medienos ir pagražintos dekoratyvine apdaila.

Platforminės lovos yra žemos ir paprastos. Jei nori sukurti šiuolaikišką ir minimalistinį miegamojo interjerą, tai bus puikus pasirinkimas.

Bohemiško stiliaus mėgėjai gali pasirinkti iš medienos ar metalo pagamintų lovų su skliautu. Šios lovos turi keturis stulpus, kuriuos galima apklijuoti mėgstamais audiniais ir jiems suteikti svajingo bohemiško stiliaus. Lovą rinkis pagal savo miegamojo dydį, taip tavo kambarys išliks erdvus.

Apmuštos lovos yra atsakymas renkantis prabangesnį miegamojo stilių. Audiniu, oda, aksomu ar tvidu dengta minkšta lova bus rafinuota ir suteiks miegamajam senovinį įspūdį.

Šis vadovas, kaip išsirinkti lovą, gali padėti kokybiškai išsimiegoti. Kadangi lova yra svarbiausias baldas, turi skirti laiko ir pastangų jos pirkimui. Rekomenduojame smagiai praleisti laiką ir kūrybiškai naudotis įvairiomis medžiagomis ir stiliais, taip sukuriant tobulą miegamąjį.