Kaip pasirinkti valgomojo stalą

Tavo valgomojo stalas yra svetainės puošmena, tad naujo įsigijimas ar seno pakeitimas turi būti atliekamas atsakingai. Jei vis galvoji kaip pasirinkti valgomojo stalą, turėtum pagalvoti apie tai, koks būtų jo tikslas.

Čia ir vyksta magija: jaukūs valgiai su šeima, vieta darbui, kitų atostogų planavimo ar susitikimo su draugais vieta. Siekiant užtikrinti patogų naudojimą metų metus, funkcionalumas yra labai svarbus renkantis valgomojo stalo formą.

Valgomojo stalas gali būti didelė investicija. Šiame pirkimo vadove sužinosi daugiau apie tai, kaip pasirinkti valgomojo stalo medžiagą. Norint užtikrinti, jog jis tiks tavo stiliui, sek mūsų patarimus padėsiančius renkantis tavo valgomojo stalo spalvą.  

 

Tinkamas dydis

Dydis yra svarbus elementas renkantis tavo erdvei tinkamą valgomojo stalą. Norint sukurti subalansuotą valgomojo erdvę, būtina atkreipti dėmesį į savo erdvę. Masyvus valgomojo stalas gali užgriozdinti tavo erdvę, o per mažas stalas tiesiog nėra praktiškas. 

Norint pasirinkti valgomojo stalo dydį, būtina suprasti erdvės išdėstymą. Pasirūpink, kad stalas tilptų tavo valgomojo erdvėje, palikdamas vietos judėti aplink. Įprastai, paliekama apie 100 cm tarp kiekvienos sėdynės ir laisvos formos dizainas. Remkis šiuo dydžių vadovu ir rask sau apvalų ar stačiakampio formos stalą:

  • 120 cm skersmuo– tilps 4 žmonės 
  • 150 cm ar 180 cm skersmuo puikiai tiks 6 žmonėms
  • 240 cm skersmuo užtikrins pakankamai vietos 8 žmonėms.

Rekomenduojame skirti laiko ir įsivaizduoti norimą stalą integruotą į tavo erdvę. Su dažytojo lipnia juosta ar kitais baldais užimk vietą, kurios reikės tavo valgomojo baldų komplektui. Taip pamatysi kaip atrodys jos dydis ir tinkamai viską apskaičiuosi. Jei turi ribotą erdvę, pasirink mažesnį, tačiau išplečiamą stalą. Jo forma taip pat labai svarbi, norint užtikrinti, jog jis puikiai tiks. Tad kokia valgomojo stalo forma tinkamiausia mažai erdvei? 

 

Kaip pasirinkti valgomojo stalo formą

Daugelis iš mūsų svarsto kuris valgomojo stalas yra geriausias: apvalus ar stačiakampis? Iš estetinės pusės, forma yra svarbi, tačiau ji taip pat apibrėžia gaunamą komfortą. Atmink, kad su tinkamu stalu kiekvienai vietai turi būti skirta nuo 55 iki 60 cm stalo. Jei tavo valgomojo stalas įprastai talpina 3 žmones, o kartais jame gali tilpti ir daugiau, pirmenybę teik savo kasdieniam patogumui.

Apvalus ar ovalo formos stalas sukuria jaukesnę atmosferą ir puikiai tinka mažiems susibūrimams. Be to, jis puikiai tinka mažesnėms patalpoms bei sukuria lengvumo ir erdvės įspūdį. Norint pagerinti funkcionalumą, pasirink tą, kurį galima išplėsti.

Stačiakampiai arba kvadratiniai valgomojo stalai yra populiariausi ne veltui. Jie geriausiai tinka didesniuose kambariuose, užtikrina daugiau vietos ir lengvai tampa puošmena. Ryškios linijos prisideda prie įspūdingos valgomojo išvaizdos. 

 

Valgomojo stalai ir kėdės

Renkantis valgomojo stalą ir kėdes, turite dvi galimybes:

  • Įsigyti valgomojo baldų komplektus, o kėdes derinti prie stalo stiliaus ir dydžio. Tai užtikrins tobulą balansą ir sėdėjimo padėtį.
  • Žvelgti kūrybiškai: maišyti ir derinti! Kito stiliaus kėdžių derinimas prie stalo sukurs unikalią išvaizdą. 

Norint išspręsti painiavą dėl to, kurios kėdės tiks valgomojo stalui, pradėk palikdamas bent 30 cm tarp stalviršio ir kėdės sėdynės. Taip krėslus nenaudojant galėsi padėti po stalu. Be to, atmink, jog kiekvienam žmogui reikia bent 60 cm vietos valgyti. Skaičiuodamas kiek kėdžių talpins valgomojo stalas, pasitelk šį skaičiavimo būdą. 

Suoliukus rekomenduojame naudoti ne tik stačiakampio, bet ir ovalo formos stalams. Dėl jų kambarys bus erdvesnis ir turėsi daugiau sėdėjimo vietos. Valgomojo suoliukai šiais laikais yra labai populiarūs ir gali papildyti daugybę stilių: nuo šiuolaikinio iki tradicinio, nuo minimalistinio iki bohemiško.

 

Svarbu atsižvelgti ir į šias detales

Norint išmaniai investuoti į nesenstantį valgomojo stalą, reikia atsižvelgti į keletą kitų dalykų. Išplečiamas valgomojo stalas visada yra puikus pasirinkimas susiduriant su ribota erdve. Tai tinka tiek apvalios, tiek stačiakampio formos stalams. Jis puikiai tiks kartais organizuojamiems susibūrimams. Renkantis kėdes svarbu atkreipti dėmesį į stalviršio storį, jis turėtų būti apie 2,5 cm.

Atkreipk dėmesį į tavo naujam valgomojo stalui naudojamą medžiagą. Pasirink tokias patvarias medžiagas kaip mediena arba perdirbta mediena. Marmuras arba dirbtinis marmuras yra puikus pasirinkimas įbrėžimams atspariam valgomojo stalui. Prireikus sustiprinti natūralios šviesos įspūdį tamsesniame kambaryje, mes renkamės stiklinius stalus. Nedvejok ir eksperimentuok su metalu: metalo ir medienos derinys bus puiki kūrybiška vieta tavo valgomojo zonai.

Stalo atramos taip pat turi įtakos neužpildytai erdvei kambaryje. Pjedestalas geriausiai tinka ant apvalaus ar kvadratinio stalo, sukuriant daugiau vietos kojoms. Vidutinio dydžio stačiakampio stalui rinkis plonesnes kojas, o apie storesnes galvok tik tuomet, kai tavo erdvėje yra didelis stalas. 

Norint rasti tobulą valgomojo stalą reikia šiek tiek laiko ir pastangų, tad sek mūsų vadovą, kuris padės išsirinkti geriausiai tavo gyvenimo būdui tinkantį valgomojo stalą.