Populiariausi patarimai, kaip pasirinkti idealų krėslą

Tinkamo krėslo pasirinkimas yra labai individualus ir svarbus, nes tai turėtų būti patogi vieta atsikvėpti po ilgos dienos. Norėdami šį sprendimą padaryti paprastesniu, surinkome patarimus, kurie padės priimti geriausią sprendimą!  

 

Nuo ko pradėti renkantis krėslą

Norint suprasti, kaip pasirinkti krėslą, pradėsime nuo tavo dabartinio baldų išdėstymo. Pradėk nuo kambario, kuriame bus pastatytas krėslas, matavimų. Ar savo miegamajame nori sukurti jaukų kampelį, o gal svetainėje nori pastatyti krėslą, kuris bus viso kambario puošmena? Įsitikink, kad krėslo dydis puikiai tiks erdvei. Paprastas būdas yra iškirpti figūrą iš popieriaus lapo ir padėti ją ant žemės. Aplink krėslą turėtų likti pakankamai vietos.

Bet kaip pasirinkti kėdę, kuri būtų kambario puošmena? Jei ieškai tikros puošmenos, turi atsižvelgti į keletą dalykų. Daugiau sužinosi žemiau!

 

Atrask savo stilių

Pirmasis žingsnis yra įsitikinti, kad tavo krėslas puikiai tiks tavo interjero stiliui. Sužinok, kuris stilius geriausiai tinka tavo esamam dizainui arba gali sukurti gražų kontrastą.

Krėslas gali būti naudojamas kaip dekoro detalė – bohemiška kėdė ryškiame kambario kampe arba „Chesterfield“ stiliaus kėdė priešais židinį.

Jei tau patinka eklektiškumas, rinkis tokį krėslą, kuris kontrastuotų su dabartiniu interjero stiliumi. Pramoninio stiliaus krėslai gali puikiai derėti prie kaimo dizaino, o drugelio formos kėdė kambariui suteikti romantišką atmosferą.

Krėslo spalvos pasirinkimas

Nusprendus krėslo paskirtį, formą ir medžiagą, laikas žvilgtelėti ir į spalvą! Ryški spalva tavo krėslą pavers kambario puošmena, o neutrali spalva papildys kitus baldus.

Jei nori, kad tavo krėslas išsiskirtų, paruošėme tau keletą patarimų kaip pasirinkti krėslo spalvą. Pagalvok apie savo erdvę, apšvietimą ir grindis. Rinkis kažką drąsaus: šviesesnėms erdvėms skirtos šaltos spalvos šalia medinio stalo ar neutralios spalvos sienos. Šilto atspalvio krėslas labiau tiks mažoje erdvėje, nes šviesesni tonai ją padidins. Su ryškiomis dekoracijomis tavo erdvė sužibs kitomis spalvomis.

 

Paminkštinti krėslai

Perkant naują krėslą, svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą.

  • Jei turi naminių gyvūnėlių, rinkis lengvai valomą audinį.
  • Jei turi vaikų, rinkis patvarų audinį su skalbiamomis pagalvėlėmis
  • Oda yra labai elegantiškas pasirinkimas. Aukštos kokybės oda išlieka graži metų metus.

Pagalvok apie visus krėslo panaudojimo būdus. Kiti medžiagų variantai yra minkšti audiniai, tokie kaip linas ar poliesteris. Ar tavo naujas krėslas yra svetainės žvaigždė? Pasirink aksomą ar vilną.

Kėdės pagrindas taip pat gali prisidėti prie jos išvaizdos. Nors galimybės neribotos, apgalvok tobulą derinį krėslui. Medinis pagrindas suteiks elegantišką išvaizdą, o metalinis derės prie modernaus stiliaus. Didelių matmenų kojos yra žavios, tačiau plonesnės geriausiai tinka ribotoje erdvėje ir dera prie bohemiško ar skandinaviško stiliaus.

 

Krėslo stilizavimas

Norint sukurti jaukią atmosferą, tobulo krėslo paieška yra tik pradžia. Stilizavimas kitais baldais yra labai svarbus. Derink su gražiu kavos ar šoniniu staliuku. Tai ne tik praktiška, bet taip pat padės atkreipti dėmesį į šį atsipalaidavimo kampelį.

Žaisk su skirtingomis tekstūromis ir išgauk daugiau gylio. Nebijok būti kūrybingu ir pridėk kontrasto. Norėdamas sukurti daugiau jaukumo, pasirink bohemišką raštą, geometrinę figūrą ar vilnos pledą.

Jei turi pakankamai vietos, krėslą derink su pastatomu šviestuvu. Šviesos padėtis yra labai svarbi ne tik dėl praktinių priežasčių, bet ir sukuria šiltą, jaukią išvaizdą.

Ieškodami tobulos kėdės, žmonės dažnai susimąsto, ar krėslas turėtų derėti su sofa. Skirtingos tekstūros ir medžiagos suteikia kambariui gylio, todėl eksperimentuok su nederančiais daiktais. Jei tavo sofa nepasižymi tekstūra, pasirink ryškaus rašto krėslą, kuris pagyvins kambarį. Renkantis medžiagą, nepamiršk pasilinksminti. Maišyk ir derink skirtingus stilius bei audinius, tačiau nepamiršk ir apie bendrą vaizdą.

Su tiek daug idėjų krėslams tavo svetainei, atrasti tinkamą gali atrodyti sudėtinga. Norėdamas įsigyti geriausią, vadovaukis mūsų patarimais, kaip pasirinkti tinkamą krėslą. Žvilgtelėk į žemiau esantį krėslų pasirinkimą ir rask savo naują kėdę.